Strona główna Wiadomości Pekao Szczecin Open – 21 lat kuźni tenisowych talentów

Pekao Szczecin Open – 21 lat kuźni tenisowych talentów

Pekao Szczecin Open – 21 lat kuźni tenisowych talentów

16 września w Szczecinie ruszy 21. edycja największego i najważniejszego turnieju tenisowego w Polsce o puli nagród sięgającej niebagatelnej sumy 150 tysięcy dolarów. Od dwudziestu jeden lat ten światowej rangi challenger ATP pozostaje pod stałym mecenatem Banku Pekao SA, który jest jedyną instytucją w Polsce wspierającą imprezę sportową od samego jej początku.

Tradycja turnieju sięga 1993 roku, kiedy na szczecińskich kortach sportowcy mogli wygrać łącznie do 25 tysięcy dolarów. Wystarczyły 3 lata, aby Pekao Szczecin Open przeobraził się w pierwszego w Polsce prestiżowego challengera ATP. W 2002 roku ATP i ITF uznały Pekao Szczecin Open za najlepszego męskiego challengera na świecie, oferującego sportowcom rywalizację na międzynarodowym poziomie. Obecnie jest on najważniejszą imprezą sportową w regionie oraz największym turniejem tenisowym w kraju.

Pekao Szczecin Open zostało docenione jako istotne wydarzenie sportowe także za granicą. Jest on popularny szczególnie w Niemczech – szacuje się, że co roku na czas turnieju do Szczecina przyjeżdża 200 gości z Niemiec, zaś trzy lata temu konkurs uhonorował swoją obecnością prezydent Horst Koehler. Dodatkowo, impreza przyciąga fanów tenisa z Czech i Skandynawii, jak również średnio około 300 zagranicznych inwestorów, potwierdzając w ten sposób międzynarodowy charakter imprezy.

O popularności turnieju Pekao Szczecin Open decyduje jednak przede wszystkim obecność wybitnych sportowców, a także jego renoma kuźni talentów polskiego tenisa. To tutaj swoje umiejętności sprawdzał i prezentował Jerzy Janowicz, który wystartował w turnieju dzięki dzikiej karcie i od razu dostał się do półfinału, zaś obecnie został sklasyfikowany jako 14. w rankingu najlepszych tenisistów świata. Na szczecińskich kortach grali też Łukasz Kubot oraz najlepszy debel naszego narodowego tenisa – Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg, którzy właśnie na Pekao Szczecin Open rozpoczynali swoją pełną sukcesów karierę.

Również dla wielu zagranicznych gwiazd tenisa Pekao Szczecin Open okazał się trampoliną do międzynarodowej kariery. Na szczecińskich kortach triumfowały przyszłe sławy ze światowych rankingów: Nikołaj Dawydienko (3. w rankingu najlepszych tenisistów świata), Nicolás Lapentti (6. w rankingu), a także Agustín Calleri, Juan Ignacio Chela oraz Junus al-Ajnawi, którzy plasowali się w pierwszej 16. najlepszych rakiet świata u szczytu swoich karier. Byli też mistrzowie z Roland Garros – Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio, Sergi Bruguera i Alex Corretja. Grali tu olimpijczycy Fernando González i Nicolás Massú, jak również Juan Carlos Ferrero, Sergi Bruguera, Alberto Berasategui czy Guillermo Coria.

– Wierzymy w Szczecin. A jeśli wierzymy w projekt, jesteśmy w pełni zaangażowani w budowanie długoterminowych relacji. Relacji opartych na zaufaniu i szacunku. Postępujemy w taki sam sposób wobec wszystkich naszych Klientów. Na szczecińskich kortach gramy od dwudziestu jeden lat i będziemy tę inicjatywę kontynuować. Polski tenis dzisiaj wstąpił na podium światowe. Od lat nie mieliśmy tak dobrej passy. Jestem przekonany, że również Pekao Szczcecin Open przykłada się do tego sukcesu, promując wśród młodych ludzi tę wspaniałą dyscyplinę sportową. Dzisiaj polskie talenty stają się wspaniałymi ambasadorami naszego kraju. Jesteśmy z tego dumni – powiedział Luigi Lovaglio, prezes Zarządu Banku Pekao SA.

Pekao Szczecin Open cieszy się zasłużoną sławą najważniejszego turnieju tenisowego w Polsce i całym regionie, odpowiadając rosnącemu popytowi na usługi związane z tą dziedziną sportu. Co roku imprezę w Szczecinie odwiedza aż 25 tysięcy osób, a w telewizji ogląda prawie 40% widzów programów sportowych.

Obecnie w naszym kraju w tenisa gra amatorsko aż pół miliona osób. A w czasie tegorocznej edycji Pekao Szczecin Open na najwierniejszych fanów czekać będzie wiele atrakcji, nie zabraknie też największych gwiazd sportu mierzących swoje siły w wymagających starciach ani fascynujących „meczów dnia”. Pekao Szczecin Open promuje jednak nie tylko świetnego tenisa, daje również dobry wzorzec dla najmłodszych zawodników – w czasie Pioneer Kids Open dzieci i młodzież będą miały okazję szlifować swoje umiejętności w grze z gwiazdami challengera. Odbędzie się także turniej dzieci niepełnosprawnych, które zabawę będą mogły połączyć z szansą sprawdzenia się na tenisowym korcie.

Przed decydującymi rozgrywkami Pekao Szczecin Open goście będą mogli dopingować swoich ulubionych artystów – przez trzy dni znani i lubiani aktorzy, muzycy oraz satyrycy będą walczyć o zwycięstwo Turnieju aktorów Netto Cup, który gościł już Urszulę Dudziak, Karola Strasburgera, Jana Englerta, Piotra Gąsowskiego, Zbigniewa Górnego, Henryka Sawkę, Przemysława Sadowskiego, Roberta Janowskiego czy Marcina Dańca. Uroku dodawać będzie imprezie organizowany po raz 17. Tennis Music Festival, na którym w tym roku pojawi się Natalia „Natu” Przybysz, Ela Adamiak, Adam Bałdych, Miloopa Optica oraz Pievos, dostarczając gościom wielokulturowych muzycznych wrażeń.

Źródło: Bank Pekao SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.