Strona główna Wiadomości Pekao podpisuje umowę uczestnictwa w programie „Mieszkanie dla młodych”

Pekao podpisuje umowę uczestnictwa w programie „Mieszkanie dla młodych”

Pekao podpisuje umowę uczestnictwa w programie „Mieszkanie dla młodych”

19 grudnia Bank Pekao podpisze umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą udziału w Programie „Mieszkanie dla młodych” (MdM). Klienci zainteresowani kredytem z dofinansowaniem wkładu własnego już od 2 stycznia będą mogli składać wnioski kredytowe oraz wnioski o dofinansowanie w 1000 oddziałów Pekao na terenie całego kraju.

 Program „Mieszkanie dla młodych” jest istotnym wsparciem finansowym dla osób szukających wymarzonej nieruchomości. Doradcy hipoteczni Pekao, już od początku nowego roku czekają na klientów, którzy będą chcieli zaciągnąć kredyt i skorzystać z rządowego dofinansowania.

Od listopada Pekao prowadził kampanię informacyjną zachęcającą klientów zainteresowanych programem MdM do kontaktu z bankiem w celu poznania szczegółów i warunków uzyskania kredytu oraz dofinansowania. Zaciągnięcie kredytu hipotecznego, to dla większości osób jedna z najważniejszych decyzji finansowych w życiu. Klienci nie podejmują takich decyzji pochopnie, tylko długo analizują wszystkie dostępne opcje, dlatego już na dwa miesiące przed wprowadzeniem kredytu do oferty banku, doradcy hipoteczni Pekao informowali klientów o programie MdM.

W ramach Programu „Mieszkanie dla młodych” możliwe będzie uzyskanie dofinansowania do  wkładu własnego, w wysokości 10 lub 15 proc., na zakup pierwszego mieszkania wyłącznie z rynku pierwotnego. O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby, które nie skończyły 35 roku życia, a nabywane mieszkanie spełnia warunki dotyczące wielkości oraz ceny za metr kwadratowy. Wielkość mieszkania kredytowanego w ramach programu MdM nie może przekroczyć 75 m2 (dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci limit został zwiększony do 85 m2), w przypadku domu granica to 100 m2 (dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci – 110 m2). Maksymalna cena za metr kwadratowy mieszkania, jakie podlega dofinansowaniu, waha się w zależności od jego lokalizacji. Przewidziane są różne limity dla poszczególnych województw, a w ramach jednego województwa wprowadzono rozróżnienie na miasto wojewódzkie i pozostałe. Maksymalne limity cenowe za metr kwadratowy są publikowane na stronach BGK.

Źródło: Bank Pekao SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.