Strona główna Wiadomości Pekao najlepszym bankiem transakcyjnym wg Euromoney Cash Management Survey

Pekao najlepszym bankiem transakcyjnym wg Euromoney Cash Management Survey

Pekao najlepszym bankiem transakcyjnym wg Euromoney Cash Management Survey

Klienci głosujący w ankiecie Euromoney Cash Management Survey 2013 kolejny raz uznali bankowość transakcyjną Pekao za najlepszą w Polsce. Pierwsze miejsce w tym prestiżowym, międzynarodowym rankingu potwierdza pozycję niekwestionowanego lidera w obszarze Cash Management na polskim rynku bankowym i świadczy o zadowoleniu klientów z usług i produktów bankowości transakcyjnej dostarczanych przez Pekao.


Wyniki badania zrealizowanego przez magazyn Euromoney wśród 24 tys. międzynarodowych klientów korporacyjnych plasują Bank Pekao w gronie najlepszych na świecie instytucji świadczących usługi Cash Management. Klienci docenili innowacyjność, wysoką jakość oraz maksymalne bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Sukces w rankingu Pekao zawdzięcza tworzeniu „szytych na miarę” rozwiązań, dopasowanych do potrzeb i specyfiki wielu obsługiwanych przez Bank branż, takich jak: energetyka, media, transport, ubezpieczenia, sektor publiczny, handel hurtowy i detaliczny. Zarządzanie zobowiązaniami, należnościami i płynnością powierzyło Bankowi Pekao ponad 14,5 tys. firm. W tym roku, rozpoznając potrzeby rynku, produkty i usługi bankowości transakcyjnej zarezerwowane dotąd dla korporacji udostępniliśmy również klientom z segmentu SME.

 

Wygrana w 2011 r. była dla nas istotnym sukcesem, kolejne zwycięstwo w 2012 r. potwierdzeniem, że nagroda roku poprzedniego to nie przypadek, zaś pierwsze miejsce w 2013 r. ugruntowuje pozycję lidera bankowości transakcyjnej Pekao na rynku i jest zobowiązaniem wobec bezpośrednich odbiorców naszych usług. Bankowość transakcyjna to często podstawa relacji z klientami korporacyjnymi i nie mam wątpliwości, że konkurencja w tym obszarze będzie coraz silniejsza– mówi Piotr Karwiński, Dyrektor Zarządzający Departamentem Bankowości Transakcyjnej w Bank Pekao.


Podobnie jak Bank Pekao w Polsce, siedem kolejnych banków z Grupy UniCredit zajęło pierwsze miejsca w rankingu Euromoney Cash Management Survey 2013 – w Austrii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Chorwacji, Rumunii, Serbii i Słowenii. Potwierdza to dominującą pozycję Grupy UniCredit w Europie Środkowo-Wschodniej w obszarze Cash Management.

Badanie Cash Management Survey jest organizowane co roku przez Euromoney Magazine, jeden z najstarszych magazynów biznesowych w Europie, który ukazuje się od 1969 r. W 2013 r. ankieta dotyczącą usług bankowości transakcyjnej została zrealizowana we wszystkich krajach świata i wzięło w niej udział 24 tys. klientów.

Źródło: Bank Pekao SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.