Strona główna Wiadomości PayU Express – nowa formuła e-przelewu

PayU Express – nowa formuła e-przelewu

PayU Express – nowa formuła e-przelewu

­­PayU wprowadza e-przelew nowej generacji. Jest to usługa PayU Express, która pozwala zrealizować płatność za zakupy internetowe za pomocą tylko jednego kliknięcia. Dokonywanie płatności z wykorzystaniem środków zgromadzonych na rachunku bankowym jest możliwe w zaledwie kilka sekund, bez konieczności logowania do systemu bankowości internetowej banku.


Nowa usługa – PayU Express – powstała dzięki powiązaniu konta PayU z rachunkiem bankowym. Alior Bank i Alior Sync są pierwszymi bankami w Polsce, które dają możliwość dokonywania płatności przy pomocy PayU Express.

 

Aby dokonać płatności w Internecie, wystarczy zalogować się do konta PayU, następnie kliknąć „Płacę”, a transakcja zostanie natychmiast zrealizowana. Tradycyjny e-przelew, który wymaga wielu kliknięć na kilku ekranach, został dla wygody użytkowników maksymalnie uproszczony i skrócony do jednego kliknięcia. Bank przekazuje PayU informacje pozwalające na realizację płatności oraz na uruchomienie usługi na prośbę klienta.

 

Realizacja płatności jest bardzo ważnym etapem procesu zakupowego. Od łatwości jej wykonania często zależy czy transakcja zostanie sfinalizowana. Powinna być to czynność maksymalnie prosta i szybka, aby kupujący nie musiał poświęcać na nią zbyt wiele czasu. Myśląc o tym, jak sprostać oczekiwaniom zarówno kupujących, jak i sklepów, którym zależy na dostarczaniu takich właśnie wygodnych płatności, stworzyliśmy PayU Express – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU SA.

 

Usługa PayU Express jest dostępna dzięki ścisłej współpracy PayU, działającej jako instytucja płatnicza i nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, oraz Alior Banku.

 

W ramach usługi PayU Express łączymy rachunek bankowy z kontem PayU. Dzięki temu, podczas kolejnych zakupów, nasi klienci mogą za nie zapłacić zlecając przelew jednym kliknięciem. Transakcje wykonane tą metodą obciążają bezpośrednio konto bankowe wskazane przez użytkownika, bez konieczności logowania się do bankowości internetowej. Jako bank, który wyznacza trendy w nowoczesnej bankowości, wierzymy, że nowe rozwiązanie będzie się cieszyło popularnością wśród naszych klientów – mówi Celina Waleśkiewicz, dyrektor obszaru Bankowości Nowoczesnej w Alior Banku.

 

 

Schemat płatności PayU Express


Tak prosty mechanizm odpowiada potrzebom dzisiejszych e-konsumentów, którzy chcą kupować tu i teraz, nie będąc w żaden sposób ograniczanym. Myślę, że PayU Express znajdzie wielu zwolenników także wśród osób korzystających z tabletów i smartfonów – dodaje Wojciech Czajkowski.

 

Obecnie w Polsce najbardziej zaawansowane, a tym samym najwygodniejsze metody płatności są dostępne dla użytkowników kart. Zapisanie numeru karty w bezpiecznej aplikacji czy systemie oferowanym przez nadzorowaną instytucję płatniczą, pozwala dokonać płatności w kilka sekund. Korzystając z usługi PayU Express proces ten jest równie szybki i wygodny, a jednocześnie tak samo bezpieczny, jak doskonale znany internautom tradycyjny e-przelew. Kupujący sam decyduje czy chce korzystać z szybszej metody płatności. W tym celu wybiera odpowiednią opcję w trakcie dokonywania płatności przy pomocy konta PayU.

 

E-przelew to obecnie najpopularniejsza metoda płatności wykorzystywana przez polskich internautów. Korzysta z niej ponad 80 proc. płacących online. Pod tym względem nasz rynek jest wyjątkowy – w większości państw dominują płatności kartowe. Polacy chcą coraz szybciej i wygodniej płacić za zakupy robione w sieci, jednak niekoniecznie przy użyciu kart.
W odpowiedzi na potrzeby klientów, PayU i Alior Bank przygotowały usługę PayU Express.

Pracując nad nowymi rozwiązaniami skupiamy się na wygodzie kupujących i upraszczamy płatności w taki sposób, by można było z nich łatwo skorzystać zarówno na komputerze, jak
i w przyszłości korzystając z telefonu. Stawarza to szansę na poprawę konwersji i wzrost sprzedaży w sklepach
– mówi Wojciech Czajkowski.

 

PayU Express to nowa formuła e-przelewów, z której mogą korzystać zarejestrowani użytkownicy konta PayU, posiadający konto w Alior Banku. Rozwiązanie będzie systematycznie udostępniane także klientom kolejnych banków, a PayU Express stanie się nowym, szybszym i wygodniejszym standardem e-przelewów.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.