Strona głównaWiadomościOdbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Millennium

Odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Millennium

Wczoraj odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Millennium.

 

Bank Millennium przywiązuje szczególną wagę zasad ładu korporacyjnego. Chciałbym podkreślić, że Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zostało przeprowadzone zgodnie z jego najwyższymi standardami. Akcjonariusze zatwierdzili sprawozdania finansowe Banku i Grupy, udzielili absolutorium Władzom Banku oraz w związku ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie polityki dywidendowej banków zdecydowali o  przeznaczeniu  w całości zysku Banku na kapitał rezerwowy. Gdy tylko otoczenie zewnętrzne i wyniki finansowe na to pozwolą Bank zamierza powrócić do polityki wypłacania dywidendy powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku.


Akcjonariusze reprezentujący ponad 78% kapitału Banku, po zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi działalności Banku i Grupy Kapitałowej Banku w minionym roku obrotowym przedstawionymi przez Pana Joao Bras Jorge, Prezesa Zarządu Banku, rozpatrzyli i zatwierdzili sprawozdanie finansowe Banku i Grupy Kapitałowej Banku oraz sprawozdanie z działalności Rady Nadzorczej w 2015 roku obejmujące wyniki z oceny sprawozdań Zarządu z działalności Banku i Grupy Kapitałowej Banku w roku obrotowym 2015 i sprawozdań finansowych Banku i Grupy Kapitałowej Banku za rok obrotowy 2015.

Akcjonariusze udzielili członkom Zarządu Banku oraz członkom Rady Nadzorczej Banku absolutorium z wykonania obowiązków w roku obrotowym 2015.

 

W związku ze stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie polityki dywidendowej banków w 2016 roku za rok 2015 rok oraz mając na uwadze dodatkowe wymogi kapitałowe na ryzyko wynikające z udzielonych walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych i potrzebę utrzymania poziomu bufora zabezpieczającego, Zarząd Banku zarekomendował Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy zatrzymanie całości zysku netto w Banku. Akcjonariusze,  zgodnie z rekomendacją Zarządu Banku i opinią Rady Nadzorczej, zdecydowali, iż cały zysk netto Banku za rok 2015 wynoszący 814 157 tys. zł zostanie przeznaczony na kapitał rezerwowy.

 

Akcjonariusze dokonali też zmian w Statucie Banku, dostosowujących go do znowelizowanych zapisów Ustawy Prawo Bankowe, oraz umożliwiających uczestnictwo w rządowym programie Rodzina 500+.

 

Z pełną treścią uchwał Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Banku Millennium będzie można się będzie zapoznać na stronie internetowej Banku: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/walne-zgromadzenia-akcjonariuszy.

Źródło: Bank Millennium

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular