Strona główna Wiadomości Nowy prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego

Nowy prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego

Nowy prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że Rada Nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego podjęła dzisiaj uchwałę w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego panu Dariuszowi Kacprzykowi.

Dariusz Kacprzyk został rekomendowany jako jeden z kandydatów na prezesa  w wyniku konkursu przeprowadzonego w maju przez Radę Nadzorczą na wniosek Ministra Finansów. Jednocześnie Rada Nadzorca BGK dziękuje Panu Dariuszowi Danilukowi za pracę na stanowisku Prezesa Zarządu Banku w latach 2011-13. Rada Nadzorcza podkreśla, że w tym okresie Bank stał się instytucją ważną w realizacji polityki gospodarczej rządu, a jego pozycja w polskim sektorze bankowym uległa istotnemu wzmocnieniu.

Dariusz Kacprzyk ukończył studia na Wydziale Handlu Wewnętrznego i Usług Szkoły Głównej Handlowej (d. SGPiS) oraz podyplomowy program MBA na Akademii Koźmińskiego. Absolwent IESE – University of Navarra, Advanced Management Program. Od 23 lat związany z bankowością. W latach 2009 – 2013 pracował w BRE Banku S.A. na stanowisku dyrektora Departamentu Współpracy z Korporacjami, będąc jednocześnie członkiem komitetu kredytowego Zarządu Banku. Wcześniej w okresie 2007 – 2009 był związany z Bankiem PEKAO S.A., jako prokurent, członek komitetu kredytowego oraz dyrektor zarządzający w Pionie Bankowości Korporacyjnej, Finansowania Nieruchomości i Rynków Międzynarodowych. Pracował także w Banku BPH S.A. oraz Powszechnym Banku Kredytowym S.A. przed fuzją z BPH, jak również w Banku PKO BP. Był koordynatorem Programu Rozwoju Komunalnego organizowanego przez Bank Światowy z Agencją Rozwoju Komunalnego (Fundacja Min. Finansów).

Zgodnie z przepisami powołanie na stanowisko nowego prezesa BGK musi zostać jeszcze zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Dariusz Kacprzyk formalnie będzie pełniącym obowiązki prezesa zarządu.

Kadencja nowego prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego wygasa 30 czerwca 2017 r.

Źródło: BGK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.