Strona głównaWiadomościNowości w ofercie Nest Banku: wpłatomaty i 3D Secure

Nowości w ofercie Nest Banku: wpłatomaty i 3D Secure

Klienci Nest Banku mogą bez opłat korzystać z wpłatomatów sieci Euronet. W ramach rozwoju usług transakcyjnych bank wprowadził również standard3D Secure, czyli dodatkowe zabezpieczenie transakcji kartą w Internecie.

 

 – Wpłatomaty to wygodna i atrakcyjna kosztowo alternatywa dla przedsiębiorców, którzy otrzymują płatności w gotówce – mówi Agnieszka Porębska-Kość, dyrektor zarządzający Obszarem Bankowości Przedsiębiorstw i Finansowania w Nest Banku. – Zamiast wizyt w oddziale banku, przedsiębiorca może dokonywać wpłat w dogodnym dla niego miejscu i czasie, przez całą dobę i 7 dni w tygodniu, używając do tego celu karty wydanej do rachunku. Oczywiście, z wpłatomatów mogą korzystać również klienci indywidualni.

 

Wpłacona kwota jest księgowana na rachunku posiadacza karty w dniu wpłaty, zazwyczaj
w ciągu godziny (z wyjątkiem wpłat po godzinie 20, które mogą zostać zaksięgowane
w kolejnym dniu).

 

Obecnie sieć wpłatomatów Euronet liczy ponad 2 500 urządzeń w całej Polsce. Akceptowane są wszystkie polskie nominały banknotów i nie ma limitów kwotowych dla poszczególnych transakcji. Niezależnie od liczby dokonanych transakcji, usługa wpłaty gotówki w urządzeniach sieci Euronet jest dla wszystkich klientów Nest Banku bezpłatna.

 

Drugą nowością w ofercie Nest Banku jest wprowadzenie standardu 3D Secure dla transakcji kartami w Internecie. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, z kategorii tzw. silnych uwierzytelnień klienta, zalecane przez Komisję Nadzoru Finansowego, zgodnie z wytycznymi Europejskiego Banku Centralnego (EBC) wyrażonych w „Rekomendacjach dotyczących bezpieczeństwa płatności internetowych”. – Kupując w Internecie, na stronach korzystających z zabezpieczenia 3D Secure, klient wybiera opcję płatności kartą i po podaniu danych, czyli numeru karty, daty jej ważności i kodu CVV, jest przekierowywany na dedykowaną stronę, gdzie proszony jest o wpisanie hasła jednorazowego, otrzymanego od banku SMSem – wyjaśnia Agnieszka Porębska-Kość.

 

Usługą 3D Secure są objęte wszystkie karty płatnicze wydane przez Nest Bank. Nie wiąże się ona z żadnymi opłatami.

 

Źródło: Nest Bank

Źródło: FM Bank PBP

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular