Strona główna Wiadomości Nowe ubezpieczenia dla firm w PKO Banku Polskim

Nowe ubezpieczenia dla firm w PKO Banku Polskim

Nowe ubezpieczenia dla firm w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski wprowadza kolejne produkty i udogodnienia dla klientów sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy mogą skorzystać z dwóch nowych ubezpieczeń. Pierwsze z nich między innymi zabezpiecza ciągłość codziennych płatności, drugie zapewnia ochronę prawną w przypadku wystąpienia problemów lub sporów prawnych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Ubezpieczenie codziennych płatności umożliwia zachowanie ciągłości stałych opłat w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie może prowadzić działalności w wyniku czasowej niezdolności do pracy. W takim przypadku Ubezpieczyciel zapewnia wypłatę świadczenia na pokrycie opłat stałych, takich jak: czynsz i fundusz remontowy, opłaty za energię elektryczną, gaz, centralne ogrzewanie, wodę i kanalizację, wywóz śmieci, usługi ochroniarskie, abonament radiowo-telewizyjny, stacjonarne usługi telekomunikacyjne, a nawet minimalne wymagane prawem składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ubezpieczenie zapewnia również ochronę w przypadku pobytu w szpitalu oraz trwałej i całkowitej niezdolności do pracy w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Produkt dostępny jest w trzech wariantach różniących się wysokością sum ubezpieczenia i został przygotowany we współpracy z Cardif ARD S.A. Oferta skierowana jest do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Przystąpienie do ubezpieczenia odbywa się podczas rozmowy telefonicznej klienta z doradcą w Call Center Ubezpieczyciela.

Drugi produkt – ubezpieczenie ochrony prawnej – umożliwia skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej w przypadku wystąpienia problemów lub sporów prawnych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Ubezpieczenie, w zależności od wybranego wariantu, chroni przed ryzykiem ponoszenia kosztów, opłat i wydatków (w tym wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego) związanych z ochroną interesów prawnych. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia sporu prawnego, Ubezpieczyciel dokona zwrotu części lub całości kosztów związanych z jego prowadzeniem.

W PKO Banku Polskim dostępne są trzy warianty ubezpieczenia. Podstawowy wariant I to koszt 10 zł miesięcznie, natomiast najbogatszy wariant III dostępny jest za 40 zł miesięcznie i obejmuje asystę prawną, na którą składają się m.in.: nielimitowane konsultacje prawne, przygotowanie czterech pisemnych opinii prawnych i czterech projektów dokumentów wskazanych w warunkach ubezpieczenia. Asysta prawna obejmuje m.in. takie dziedziny jak: dochodzenie roszczeń odszkodowawczych z tytułu czynów niedozwolonych, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, problemy prawne związane z umowami zawartymi przez Ubezpieczonego, prawa rzeczowe na nieruchomościach oraz ograniczony warunkami ubezpieczenia zakres prawa podatkowego i prawa gospodarczego. Ubezpieczenie ochrony prawnej zostało przygotowane we współpracy ze STU Ergo Hestia SA i jest dostępne w Oddziałach PKO Banku Polskiego.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.