Strona główna Wiadomości Nowa strona internetowa Banków Spółdzielczych z Grupy SGB

Nowa strona internetowa Banków Spółdzielczych z Grupy SGB

Nowa strona internetowa Banków Spółdzielczych z Grupy SGB

3 października br. ruszyła nowa odsłona strony internetowej Spółdzielczej Grupy Bankowej, zrzeszającej 200 Banków Spółdzielczych. Witryna dostępna jest pod dotychczasowym adresem – sgb.pl.

 

 

Nowy serwis zrzeszeniowy pełni przede wszystkim rolę informacyjną, pozwala zapoznać się z bieżącą ofertą promocyjną dostępną w zrzeszonych Bankach Spółdzielczych, a także umożliwia łatwe zlokalizowanie bankomatów i placówek bankowych.


Zastosowanie przyjaznej nawigacji znacznie ułatwia wyszukiwanie informacji,
a układ prezentowanych treści jest bardziej logiczny i intuicyjny. Ponadto dzięki wykorzystaniu techniki RWD (Responsive Web Design) strona dostosowuje się automatycznie do rozmiaru okna przeglądarki również na urządzeniach mobilnych, takich jak tablet czy smartfon. Wprowadzone zmiany graficzne i aktualizacja treści sprawiły, że strona jest nowoczesna i przyjazna dla użytkowników.

 

W ramach projektu przygotowane zostały również trzy szablony stron do wykorzystania przez zrzeszone Banki Spółdzielcze. Dzięki temu każdy z nich może w krótkim czasie wdrożyć nową witrynę, spełniającą najnowsze trendy serwisów internetowych, zachowując jednocześnie spójną identyfikację wizualną Grupy. Z szablonów stron przygotowanych w ramach projektu skorzystało już 7 Banków Spółdzielczych, a 6 kolejnych jest w trakcie wdrożenia.

 

Przed wdrożeniem projekty serwisów zostały poddane badaniu użyteczności (User Experience), tak aby spełniać wszelkie standardy i zapewniać funkcjonalności, których oczekują użytkownicy stron internetowych – klienci zrzeszonych Banków Spółdzielczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.