Strona główna Wiadomości Nowa siedziba ING w Warszawie

Nowa siedziba ING w Warszawie

Nowa siedziba ING w Warszawie

2 grudnia br. zakończono przeprowadzkę centralnych jednostek Grupy ING Banku Śląskiego w Warszawie do nowej lokalizacji. Pracownicy ING Banku Śląskiego, ING Securities oraz ING Lease pracują już w ING Tower – głównym budynku nowoczesnego biurowca przy Placu Unii Lubelskiej.

„Decydując się na przeniesienie dotychczasowych lokalizacji w jedno miejsce zależało nam na unikalnym miejscu w Warszawie, dobrze skomunikowanym. Dlatego wybraliśmy inwestycję ING Tower, w którym stworzyliśmy nowoczesną, zgodną ze współczesnymi trendami, funkcjonalną i wygodną przestrzeń biurową, która zaspakaja potrzeby pracowników, a przy okazji spełnia zasady zielonego biura” – powiedziała Ilona Dzierżanowska, Dyrektor Pionu Usług w ING Banku Śląskim.

Spółki Grupy ING Banku Śląskiego zajmują w sumie aż 11 z 21 pięter części biurowej Placu Unii. Zgodnie z podpisaną na 10 lat umową najmu, firmy ulokowały swoje siedziby na piątej kondygnacji oraz na 10 najwyższych piętrach ING Tower. Powierzchnia biurowa brutto wszystkich trzech spółek wynosi 12 324,19m2 (ING Bank Śląski 10 118,92m2, ING Lease 1 719,71m2, ING Securities 485,56m2). W handlowej części kompleksu Plac Unii, w Galerii Miejskiej, otwarty został ponadto jeden z największych, najnowocześniejszych oddziałów detalicznych ING Banku Śląskiego o powierzchni handlowej brutto 303,6m2.

Biura ING zostały wyposażone w nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązania, które zaspokajają różne potrzeby pracownicze i umożliwiają elastyczne podejście do pracy.Najwyższej jakości wnętrza stwarzają komfortowe i przyjazne środowisko pracy.

W nowoczesną przestrzeń biurową wkomponowano również prace z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, która od 2000 roku gromadzi dzieła polskich artystów współczesnych. Prezentacja prac w biurach umożliwia codzienny, bezpośredni kontakt pracowników ze sztuką najbardziej cenionych polskich artystów. Elementami wnętrza są też meble polskich projektantów, co również przyczynia się do wzrostu świadomości kulturowej pracowników.

Nie bez znaczenia dla atmosfery pracy pozostaje zielony charakter obiektu, który podkreśla jednocześnie proekologiczne podejście ING do biznesu. Nowym standardem jest obowiązująca w całym budynku segregacja śmieci – oznakowane kosze na odpady znajdują się tylko w aneksach kuchennych, nie przewidziano natomiast indywidualnych koszy biurkowych. Ciekawostką są udogodnienia dla rowerzystów ING – miejsca na rowery w części garażowej oraz na zewnątrz budynku, a także szatnie i prysznice.

Wnętrza ING, w ramach rozstrzygnięć konkursowych, zaprojektowała firma architektoniczna Medusa Group,

Inwestycja realizowana pod nazwą Plac Unii to kompleks trzech obiektów, połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrasta główna bryła 90-metrowego, 21-piętrowego wieżowca, inspirowanego architekturą jednego z pierwszych na świecie drapaczy chmur – budynku Flatiron. Inwestycja składa się z części biurowej i handlowej. W części handlowej znajdują się m.in.: markowe butiki, restauracje, kawiarnie, pralnia i delikatesy. Inwestycję zrealizowały firmy Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI.

Projekt Placu Unii zwyciężył w prestiżowym konkursie, zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Uwagę zwróciło niezwykłe połączenie funkcjonalności i estetyki. Jego autorem jest wielokrotnie nagradzany wybitny polski architekt, profesor Stefan Kuryłowicz.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.