Strona główna Wiadomości Miliard złotych gwarancji de minimis w PKO Banku Polskim

Miliard złotych gwarancji de minimis w PKO Banku Polskim

Miliard złotych gwarancji de minimis w PKO Banku Polskim

W ciągu pięciu miesięcy od uruchomienia programu prawie 8 tysięcy przedsiębiorców skorzystało z kredytu obrotowego z gwarancją de minimis BGK w PKO Banku Polskim. Wartość gwarancji osiągnęła miliard złotych, co przełożyło się na łączną wartość kredytów z gwarancją przekraczającą 1,7 miliarda złotych. Ponad połowa przedsiębiorców otrzymujących kredyty w ramach programu de minimis zaciąga je w PKO Banku Polskim.

 

Program gwarancji de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego wspiera mikro-, małe i średnie firmy, które do tej pory nie miały wystarczającego zabezpieczenia i nie mogły otrzymać kredytu. Kredyty obrotowe z gwarancją stanowią źródło pozyskania środków na finansowanie bieżących wydatków firmy związanych między innymi z zaopatrzeniem, produkcją, sprzedażą, zapłatą składek ZUS czy wypłatą wynagrodzeń dla pracowników. Zabezpieczenie gwarantowane przez BGK może sięgać nawet 60% kwoty kredytu, a jego maksymalna wysokość wynosi 3,5 miliona złotych.

 

Dodatkowym bonusem dla klientów Banku jest wydłużony z 12 do 24 miesięcy okres kredytowania dla kredytów w rachunku bieżącym i kredytów odnawialnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu po roku klienci nie muszą ponownie składać wniosku o przedłużenie terminu obowiązywania umowy kredytu, co pozwala oszczędzić czas i daje komfort zabezpieczenia płynności finansowej firmy. Wszelkie formalności związane z uzyskaniem gwarancji są realizowane bezpośrednio w PKO Banku Polskim, dzięki czemu klient może uzyskać finansowanie nawet w 1 dzień.

 

– Kredyty obrotowe z zabezpieczeniem w formie gwarancji de minimis cieszą się dużym zainteresowaniem klientów Banku. Atrakcyjne warunki i możliwość ubiegania się o kredyt z gwarancją niezależnie od stażu i wielkości firmy powodują, że PKO Bank Polski z miesiąca na miesiąc umacnia się na pozycji lidera pośród dwudziestu banków biorących udział w programie – mówi Agnieszka Wardak, dyrektor Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.

 

Kredyt obrotowy z gwarancją de minimis to szybka decyzja kredytowa dla kredytów do 1 miliona złotych. Dodatkową korzyścią dla przedsiębiorców są także niskie koszty uzyskania gwarancji. Dla gwarancji udzielonej do końca 2013 r. prowizja za jej otrzymanie wynosi 0% za pierwszy rok obowiązywania i 0,5% kwoty gwarancji za drugi rok.

 

Szczegółowe zasady otrzymania gwarancji de minimis są dostępne na stronie internetowej www.bgk.com.pl/gwarancje-de-minimis oraz w Warunkach uzyskania w Banku Gospodarstwa Krajowego gwarancji spłaty kredytu w ramach portfelowej linii gwarancyjnej de minimis dostępnych w oddziałach Banku.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.