Strona główna Wiadomości mBank otrzymał nagrodę Effie za kampanię mSaver

mBank otrzymał nagrodę Effie za kampanię mSaver

mBank otrzymał nagrodę Effie za kampanię mSaver

Brązowym Effie w kategorii bankowość został wyróżniony mBank za kampanię mSaver.

– W maju 2012 r., kiedy wprowadzaliśmy ten produkt na rynek, był to zupełnie nowy i nieznany na polskim rynku model regularnego oszczędzania drobnych kwot podczas wydawania – płacenia kartą czy wypłat z bankomatu. W nasze ślady poszła też konkurencja, wprowadzając do oferty podobne produkty – mówi Marta Bartosiewicz, dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej BRE Banku.

„To rośnie, jak Pan płaci” – zabawne zdanie pojawiające się w spocie TV oddaje główną ideę produktu i kampanii, której wizualnym symbolem stała się świnka rosnąca po każdej transakcji jej właściciela. – Głównym wyzwaniem było wytłumaczenie mechanizmu programu mSaver w wyróżniający się i atrakcyjny sposób, by pozyskać dzięki niemu 55 tysięcy nowych klientów dla mBanku w samym tylko czwartym kwartale 2012 r. – dodaje Marta Bartosiewicz.

– Dzięki kampanii łącznie z usług mBanku zaczęło korzystać ponad 63 tysiące nowych klientów. Znacząco wzrosła też świadomość marki. Zbudowaliśmy również imponującą 92-procentową świadomość oferty mSaver wśród klientów mBanku – podkreśla Piotr Jakubowski, ekspert ds. reklamy w mBanku.

– Wprowadzając mSavera, staliśmy się trend-setterem na rynku. Dzisiaj tego typu rozwiązania dostępne są też w innych bankach. Na pewno jest to pochodną dużego zainteresowania wśród klientów. Z mSavera i MultiSavera w mBanku i MultiBanku korzysta już 250 tys. osób, a wartość zaoszczędzonych środków przekracza 400 mln zł – wyjaśnia Łukasz Gajewski z Departamentu Produktów Oszczędnościowych mBanku.

Źródło: mBank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.