Strona główna Wiadomości mBank liderem rynku przelewów ekspresowych

mBank liderem rynku przelewów ekspresowych

mBank liderem rynku przelewów ekspresowych

Jak wynika z danych firmy Blue Media, w sierpniu klienci banków wykonali blisko 82,5 tys. przelewów ekspresowych. Największy udział w tej liczbie – 34 proc. – miały mBank i MultiBank.

– Rozliczenia w trybie natychmiastowym stają się coraz popularniejsze. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców – mówi Łukasz Adamczyk z Departamentu Usług Podstawowych i Produktów Niebankowych w mBanku i MultiBanku.- Polacy doceniają szybkość, z jaką pieniądze docierają na wskazane konto. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy zbyt późno przypominają sobie o nieuregulowanych płatnościach, jak i dla właścicieli firm, którzy w swojej pracy muszą się liczyć z niespodziewanymi opóźnieniami w przepływie pieniędzy – dodaje Adamczyk.

Zasada działania systemu oferowanego przez firmę Blue Media jest prosta i przypomina tradycyjne przelewy. Nadawca przesyła kwotę na dowolny rachunek z puli banków obsługiwanych przez system, po czym pieniądze w ciągu maksymalnie kilkunastu minut docierają na właściwe konto. Jest to możliwe dzięki temu, że operator płatności (firma Blue Media) współpracuje z większością banków. W ten sposób przelew nie musi czekać na termin najbliższej sesji przychodzącej i wychodzącej. Usługa dostępna jest przez 24 godziny na dobę przez cały tydzień, a przelewami można zarządzać również mobilnie, wykorzystując aplikacje dostępne w Apple App Store i Android Market.

W konkurencyjnym dla BlueCash systemie Express ELIXIR, stworzonym przez Krajową Izbę Rozliczeniową SA, w lipcu dokonano ponad 26 tys. transakcji. Biorąc pod uwagę cały polski rynek, liderem wciąż pozostają banki Grupy BRE, których klienci dokonali 1/4 wszystkich płatności błyskawicznych.

Źródło: mBank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.