Strona główna Wiadomości Maximilian Glauert zwycięzcą finałowego turnieju Deutsche Bank Polish Masters

Maximilian Glauert zwycięzcą finałowego turnieju Deutsche Bank Polish Masters

Maximilian Glauert zwycięzcą finałowego turnieju Deutsche Bank Polish Masters

W dniach 26-29 września odbył się międzynarodowy turniej Deutsche Bank Polish Masters, klasyfikowany w ramach finału europejskiej zawodowej ligi Pro Golf Tour, w którym na polu Toya Golf & Country Club zagrało 73 zawodowców z całej Europy, w tym 9 reprezentantów Polski.

 

4-dniowe wydarzenie golfowe rozpoczęło się 26 września turniejem Deutsche Bank Pro-Am– towarzyskimi rozgrywkami opartymi na wspólnej rywalizacji zawodowców ligi Pro Golf Tour z najlepszymi amatorami. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna, w składzie której znaleźli się: Sebastian Heisele – zawodowy gracz z Niemiec oraz Marcin Dudziński, Filip Czernicki i Lucyna Dziębor – utalentowani polscy amatorzy.

 

27-28 września to dni rywalizacji zawodowców w turnieju Deutsche Bank Polish Masters w ramach rozgrywanego po raz pierwszy w Polsce finału europejskiej ligi Pro Golf Tour. Po 2 rundach prowadzenie w turnieju objęli: Szkot David Law – lider po pierwszym dniu oraz Niemiec Maximilian Glauert – zwycięzca drugiej rundy. Zawodnicy z imponującym wynikiem – 11 stali się faworytami do najwyższego miejsca na podium. Za dwójką liderów z jednym uderzeniem straty uplasował się Niemiec Phillip Mejow, notując w rundzie aż 9 birdie.

W trakcie rundy padł także hole-in-one. Na 14. dołku par 3 za jednym uderzeniem umieścił piłkę w dołku Niemiec Max Eichmeier. Znakomicie spisał się również polski zawodowiec – Maksymilian Sałuda – który był siódmy po pierwszym dniu z wynikiem -3.

 

Dodatkowo w sobotę odbył się amatorski turniej dla gości Banku – Deutsche Bank Invitational o Puchar Prezesa Deutsche Bank PBC. W turnieju zwyciężyli: Krzysztof Klicki w grupie HCP 1-36 oraz Michał Krawczyk w grupie HCP 0-18.

 

29 września to dzień finałowej rundy zawodowców Deutsche Bank Polish Masters. Po emocjonującej dogrywce pomiędzy aż 4 zawodnikami, ostatecznie zwycięzcą międzynarodowego turnieju został reprezentant Niemiec – Maximilian Glauert. Natomiast zwycięzcą całego cyklu ligi Pro Golf Tour został Florian Fritsch. Najlepszy z polskich zawodników – Maksymilian Sałuda zajął ostatecznie 12 pozycję.

 

fot_-Golf24-Marek-Darnikowski-2.jpg

 

Bardzo cieszymy się, że ponownie mieliśmy okazję gościć najlepszycheuropejskich zawodników ligi Pro Golf Tour, tym razem w ramach rozgrywek finałowych. Międzynarodoweimprezy takie jak Deutsche Bank Polish Masters pokazują nie tylko potencjał polskich pól golfowych, ale też dają szanse awansu naszym zawodnikom na arenie międzynarodowej. W 2016 r. golf będzie dyscypliną olimpijską i przy tak wysokim poziomie naszych reprezentantów, możemy mieć nadzieję, że na igrzyskach zobaczymy również polskich golfistów – mówi Leszek Niemycki, Prezes Deutsche Bank PBC.

Ostatniego dnia rozgrywek, dla kibiców, przygotowano również szereg atrakcji, m.in. piknik, pokazy trick shotów w wykonaniu Kevina Carpentera oraz bezpłatną akademię golfa.

Finałowa runda turnieju była transmitowana na żywo w kanale TVP Sport.


Pełna relacja dostępna na stronie:

http://sport.tvp.pl/12554038/deutsche-bank-polish-masters-wroclaw-relacja

 

Więcej informacji na stronie:

http://polishmasters.eu/

 

Deutsche Bank PBC patronuje cyklowi turniejów Pro-Am Tour już po raz dziewiąty. Od 2012 roku dzięki zaangażowaniu Banku i organizatorów turniej ma międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour.

 

Równocześnie Grupa Deutsche Bank jest sponsorem tytularnym odbywających się w Bostonie rozgrywek Deutsche Bank Championship, które są częścią legendarnego US-PGA-Tour. Pod hasłemDeutsche Bank Invitational co roku organizowane są specjalne rozgrywki międzynarodowe dla Klientów oraz Przyjaciół Deutsche Bank, grających amatorsko w golfa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.