Strona główna Wiadomości Lucyna Stańczak-Wuczyńska w Radzie Nadzorczej Alior Banku

Lucyna Stańczak-Wuczyńska w Radzie Nadzorczej Alior Banku

Lucyna Stańczak-Wuczyńska w Radzie Nadzorczej Alior Banku

19 czerwca 2013 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Alior Bank SA podjęło uchwałę o powołaniu Lucyny Stańczak-Wuczyńskiej na członka Rady Nadzorczej Alior Banku. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Zgłoszona przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR), Lucyna Stańczak-Wuczyńska jest związana z bakowością od początku swojej kariery zawodowej. W latach 1992-1996 pracowała w bankowości korporacyjnej IBP Bank S.A. Następnie była zatrudniona w ABN AMRO Bank, gdzie zajmowała stanowisko Vice President w Departamencie Finansowania Strukturalnego.

Od 2000 roku jest związana z EBOR. Początkowo jako Senior Banker była odpowiedzialna
za inwestycje w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym, a od 2008 r. pełni funkcje Dyrektora EBOR w Polsce.

 

Lucyna Stańczak-Wuczyńska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
oraz prestiżowego Advanced European Studies w College of Europe w Brugii w Belgii.

 

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem nowy członek Rady Nadzorczej nie wykonuje działalności konkurencyjnej wobec Alior Banku jak i nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, osobowej ani też członek organu spółki kapitałowej lub innej, konkurencyjnej osoby prawnej. Lucyna Stańczak-Wuczyńska nie figuruje także w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

 

Powołany członek Rady Nadzorczej zajmuje stanowisko Dyrektora na Polskę, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR). EBOR oferuje produkty finansowe (kredyty, inwestycje kapitałowe, gwarancje i inne) podmiotom działającym na polskim rynku oraz w innych krajach operacyjnych EBOR. Klienci EBOR mogą być zatem istniejącymi lub przyszłymi klientami Alior Banku.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.