Strona główna Wiadomości Lokaty inwestycyjne oparte na EUR i GBP w Raiffeisen Polbanku

Lokaty inwestycyjne oparte na EUR i GBP w Raiffeisen Polbanku

Lokaty inwestycyjne oparte na EUR i GBP w Raiffeisen Polbanku

Do 19 lipca 2013 roku Raiffeisen Polbank prowadzi subskrypcję na dwa produkty strukturyzowane: „EUROzysk” oraz „Londyńską lokatę”. To instrumenty z ochroną kapitału na poziomie 100% w dacie zapadalności, których strategia inwestycyjna zakłada spadek kursu euro i funta brytyjskiego w stosunku do złotego na przestrzeni 12 miesięcy. Inwestycje kończą się 22 lipca 2014 r.

 

„EUROzysk” oferuje możliwość wypłaty dwóch kuponów w wysokości 3,75% każdy, dzięki czemu maksymalny zysk w skali roku może wynieść 7,5%. Warunkiem wypłaty pierwszego kuponu jest umocnienie się złotego względem euro w dniu 20 stycznia 2014 r. w stosunku do kursu, który zostanie ustalony 22 lipca 2013 roku. Wypłata kolejnych 3,5% zysku zależy od tego, czy 18 lipca 2014 roku kurs euro będzie niższy od wartości z 22 lipca 2013 roku i będzie pozostawał w zakresie wyznaczonym przez bank. Ostateczne warunki zostaną przedstawione pierwszego dnia inwestycji tj. 22 lipca na stronie internetowej banku.

 

„Londyńska lokata” daje z kolei szansę zarobienia nawet 11% w skali roku. Zysk zostanie wypłacony, jeśli 18 lipca 2014 r. kurs złotego względem funta brytyjskiego będzie mocniejszy niż kurs z 22 lipca 2013 r. powiększony maksymalnie o 2 gr. Wartość zysku wyniesie 0,25% za każdy 1 grosz różnicy pomiędzy kursem wyjściowym a końcowym. Jeżeli po rozpoczęciu inwestycji kurs osiągnie chociaż raz poziom z 22 lipca 2013 r. pomniejszony o 44 grosze, czyli dotknie tzw. bariery – nastąpi jedynie zwrot zainwestowanego kapitału.

 

– Nasze lokaty inwestycyjne kierujemy do osób, które cenią sobie takie elementy, jak 100% ochronę kapitału, krótki horyzont inwestycji, a jednocześnie oczekują zarobku na poziomie wyższym niż tradycyjna lokata. Oferowane przez nas w czerwcu lokaty „Wygraj z Dolarem” i „Lato z Frankiem” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy zainwestowali w nie 35 mln zł. Liczymy na kontynuację tego zainteresowania, zwłaszcza po kolejnych cięciach stóp procentowych – mówi Andżelika Łukasiewicz, odpowiedzialna za produkty strukturyzowane w Raiffeisen Polbank.

 

Argumentami przemawiającymi za inwestowaniem środków w „EUROzysk” i „Londyńską lokatę” jest oczekiwane odbicie w gospodarce strefy euro, które powinno przełożyć się na przyspieszenie wzrostu PKB w Polsce i poprawić nastroje na rynkach finansowych, sprzyjając tym samym umocnieniu się złotego. Także uspokojenie obaw inwestorów o ponowną eskalację kryzysu fiskalnego powinno sprzyjać notowaniom ryzykownych aktywów, w tym złotego. Nie bez znaczenia może okazać się również stopniowe zmniejszanie się roli funta brytyjskiego jako „bezpiecznej przystani” oraz możliwość utrzymania łagodnej polityki pieniężnej w Wielkiej Brytanii i relatywnie niższych stóp procentowych niż w Polsce. Wszystko to sprzyja wzrostowi notowań złotego.

Z drugiej strony należy mieć na uwadze możliwy powrót napięć na rynkach spowodowanych obawami o sytuację w strefie euro. Mogłoby to negatywnie wpłynąć na nastroje inwestycyjne i tym samym zaszkodzić notowaniom złotego, a pomóc funtowi.

  • „EUROzysk” i „Londyńska lokata” to 12-miesięczne lokaty inwestycyjne ze 100% ochroną kapitału w dacie zapadalności;

  • Produkty oparte są na kursie złotego do jednej z dwóch walut obcych – euro lub funta brytyjskiego;

  • Minimalna kwota inwestycji w przypadku obu lokat to 5000 zł;

  • Subskrypcja trwa do 19 lipca br.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.