Strona głównaWiadomościLeasing na start finansowaniem dla startupów i nowych firm

Leasing na start finansowaniem dla startupów i nowych firm

Leasing na start jest produktem wspierającym rozwój startupów i nowych firm w Polsce. Uproszczona procedura i automatyzacja procesów pomaga w szybkim uzyskaniu finansowania. Od połowy października produkt będzie dostępny w placówkach PKO Banku Polskiego.


Nowe możliwości, rozwój technologii i trendów na rynku zachęcają do zakładania własnego biznesu ale jednocześnie uzyskanie finansowania na ich rozwój jest dużym wyzwaniem czekającym na młodych przedsiębiorców. W pierwszych siedmiu miesiącach b.r. zarejestrowano ponad 212 tys. nowych firm, to o prawie 10 tys. więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku, wynika z danych . Wg badań przeprowadzonych przez StartuUp Poland „Polskie Startupy 2017”, aż 62 proc. nowopowstałych firm utrzymuje się wyłącznie ze środków własnych. Jednocześnie aż 65 proc. wskazuje brak opcji finansowania jako największą przeszkodę w rozwoju biznesu, a 77 proc. planuje pozyskanie zewnętrznego finansowania. Jak wynika z badań, rynek nie posiada odpowiednich produktów, które mógłby zaspokoić rosnące potrzeby młodego biznesu.

 

Gros Klientów PKO Leasing to małe przedsiębiorstwa, w tym również jednoosobowe działalności i startupy, które w początkowym stadium rozwoju, nie dysponują wystarczającym kapitałem na inwestycje. Dlatego potrzebują finansowania, które nie nadwyręży ich rezerw finansowych. Stąd kwestia wysokości wpłaty własnej, która jest bardzo ważnym aspektem przy początkowych inwestycjach. W odpowiedzi na te potrzeby PKO Leasing stworzył produkt – Leasing na start, który od połowy października będzie również dostępny w Oddziałach PKO BP.

 

Leasing daje im swoistą swobodę działania. Dzięki naszemu doświadczeniu biznesowemu, automatyzacji procesów i uproszczonym procedurom przyznanie leasingu przebiega bardzo szybko. Przedsiębiorca przechodzi krótką weryfikację, a decyzja jest uzyskiwana nawet w 15 min. Finansujemy biznes już od pierwszego dnia działalności, mówi Anna Wiśniewska, Dyrektor Departamentu Produktów i Procesów PKO Leasing.

 

Co 5 inwestycja jest finansowana leasingiem, wynika to z faktu, że leasing jest korzystną formą finansowania biznesu, niezależnie od jego stażu czy wielkości. Klient ma dostęp do produktu bez konieczności angażowania pełnej kwoty wartości zakupu. Rata leasingowa jest w całości kosztem uzyskania przychodu, a przedsiębiorca ma możliwość pełnego odliczenia podatku VAT.

Źródło: PKO Bank Polski

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular