Strona główna Poradnik finansowy Kredyt dla bezrobotnych

Kredyt dla bezrobotnych

Kredyt dla bezrobotnych

Osoby bezrobotne mają ograniczony zakres pozyskiwania środków finansowych z zewnętrznych źródeł. Najprawdopodobniej zdecydowana większość banków odmówi wypłacenia kredytu osobie bezrobotnej, ponieważ nie spełni ona warunków niezbędnych do zostania kredytobiorcą. Jednym z takich warunków jest konieczność posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Zdolność ta jest obliczana przez bank na podstawie wysokości uzyskiwanych przez klienta dochodów. Jeśli klient nie zarabia, ponieważ jest osobą bezrobotną, automatycznie nie będzie miał zdolności kredytowej wymaganej do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. Czy to oznacza, że w ogóle nie zaciągnie kredytu? W banku nie będzie miał na niego szansy, ale liczne firmy pożyczkowe udzielą mu finansowania.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Firmy pożyczkowe nie są objęte przepisami prawa bankowego, dlatego też nie mają, tak jak banki, obowiązku kontrolowania zdolności kredytowej klientów ubiegających się u nich o pożyczkę. Teoretycznie więc, parabank może udzielić bezrobotnemu pożyczki. Brak stałych dochodów nie będzie przeszkodą w zapożyczaniu się w firmach pożyczkowych, które nie oczekują od klientów przedstawienia zaświadczenia o dochodach.

Wiele parabanków reklamuje się w różnego rodzaju mediach, deklarując, że jest w stanie pożyczyć pieniądze praktycznie każdemu dorosłemu klientowi. Dla osób bezrobotnych przeznaczone są niewątpliwie wszystkie kredyty udzielane bez zaświadczeń. W takim wypadku nie ma żadnego znaczenia to, czy klient firmy pożyczkowej wykonuje pracę zarobkową czy też nie.

Jak pożyczają pieniądze para banki?

Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek stosując uproszczone procedury weryfikacji wiarygodności kredytowej klienta. W wielu przypadkach wystarczy okazanie dowodu osobistego lub podanie kilku informacji z dowodu, aby móc uzyskać pożyczkę w takiej firmie. Bezrobotny nie mając innej alternatywy zapożyczenia się, powinien skierować swoje kroki do para banku lub przejrzeć ofertę internetowych serwisów pożyczkowych. Również i one bez problemu udzielą pożyczki gotówkowej osobie, która nie ma pracy. Powinniśmy być jedynie świadomi tego, że za uproszczoną procedurę kredytową przyjdzie nam słono zapłacić. Pożyczki w firmach pozabankowych są z reguły dużo droższe od kredytów udzielanych przez banki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.