Strona główna Wiadomości Konto Rozsądne Alior Banku najlepszym rachunkiem osobistym

Konto Rozsądne Alior Banku najlepszym rachunkiem osobistym

Konto Rozsądne Alior Banku najlepszym rachunkiem osobistym

 Konto Rozsądne Alior Banku zwyciężyło w rankingu rachunków osobistych dla klientów indywidualnych. Portale gazeta.pl oraz kontomierz.pl przygotowały zestawienie, którego celem było wyłonienie rachunku przynoszącego największe korzyści jego posiadaczowi – statystycznemu Kowalskiemu.

 

Redakcje portali gazeta.pl i kontomierz.pl, przygotowując zestawienie kont osobistych analizowały roczny koszt korzystania z nich przy określonej aktywności klienta. W tym celu autorzy rankingu przygotowali profil modelowego „Kowalskiego”, na którego rachunek osobisty wpływa średnio 2,5 tysiąca złotych miesięcznie, a saldo rachunku wynosi 2 tysiące złotych. Miesięcznie Kowalski dokonuje pięciu płatności kartą na kwotę 800 złotych i realizuje sześć przelewów internetowych, również o wartości 800 złotych. Ponadto, klient sześciokrotnie wypłaca po 50 złotych z bankomatów swojego banku oraz jednorazowo podejmuje 200 złotych z bankomatu innego banku. O miejscu w rankingu decydował roczny bilans zysków i kosztów z tytułu prowadzenia rachunku.

 

W oparciu o przyjęte kryteria, pierwsze miejsce w rankingu zajęło Konto Rozsądne Alior Banku, które zostało wyróżnione jako najzyskowniejszy rachunek dla klienta indywidualnego. Analizowany Kowalski – właściciel Konta Rozsądnego może zyskać nawet 340 złotych rocznie.

 

 

Tabela: Ranking kont osobistych – czerwiec 2013, miejsca 1-10, źródło: kontomierz.pl

 

Główną zaletą Konta Rozsądnego Alior Banku jest możliwość otrzymania 5% zwrotu wartości wydatków na zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach. Aby z niej skorzystać, wystarczy co miesiąc otrzymywać na swoje konto wpływ z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium z uczelni w dowolnej wysokości. Maksymalna kwota zwrotu wynosi 50 zł miesięcznie i 400 zł rocznie.

 

Właściciele Konta Rozsądnego, którzy zapewniają regularne wpływy wynagrodzenia na konto, nie płacą za jego prowadzenie. Mogą także korzystać za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz z krajowych przelewów internetowych.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.