Strona główna Wiadomości KNF wydała zgodę na połączenie FM Banku i PBP Banku

KNF wydała zgodę na połączenie FM Banku i PBP Banku

KNF wydała zgodę na połączenie FM Banku i PBP Banku

18 czerwca 2013 roku Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie Polskiego Banku Przedsiębiorczości S.A. i FM Banku S.A. Kolejnym krokiem będzie fuzja prawna.

Bank powstały w wyniku fuzji będzie obsługiwał 35 tysięcy mikro firm, kilkaset średnich firm, w 56 oddziałach oraz czterech regionalnych centrach bankowości korporacyjnej. Po zakończeniu fuzji prawnej, która powinna nastąpić na początku lipca, bank zacznie działać pod nazwą FM Bank PBP S.A.

Wizytówką banku będą dwie linie biznesowe: FM Bank dla linii mikro i małych przedsiębiorstw oraz Polski Bank Przedsiębiorczości dla linii zajmującej się średnimi przedsiębiorstwami oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Fuzja FM Banku S.A. i Polskiego Banku Przedsiębiorczości S.A. to połączenie unikalnych umiejętności i doświadczeń, na czym skorzystają Klienci. FM Bank ma wyspecjalizowaną kadrę do obsługi mikro firm i klientów indywidualnych. Polski Bank Przedsiębiorczości to ekspert na rynku średnich firm i jednostek samorządu terytorialnego. Po fuzji nowy bank – korzystając z wiedzy obu instytucji – zacznie przygotowywać ofertę dla małych firm, i tym samym, będzie mógł obsługiwać większość polskich przedsiębiorstw.

W FM Banku PBP S.A. będzie zatrudnionych ponad 600 osób. W związku z tym, że celem fuzji jest wykorzystanie w pełni doświadczenia obu banków i stworzenia bazy do stabilnego rozwoju nowej instytucji, nie planowane są zwolnienia pracowników ani ograniczenie sieci sprzedaży.

W rozumieniu prawa podmiotem przejmującym będzie Polski Bank Przedsiębiorczości SA. Połączonemu bankowi przysługiwać będą wszystkie prawa i obowiązki FM Banku SA. Głównym inwestorem FM Banku PBP SA będzie fundusz Abris Capital Partners (obecnie jest większościowym akcjonariuszem FM Banku i jedynym PBP Banku), który będzie posiadał ponad 95 procent akcji.

 

Źródło: PBP Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.