KNF wydała zgodę na połączenie Deutsche Bank Polska oraz Deutsche Bank PBC

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), na posiedzeniu w dniu 3 września 2013r., jednogłośnie zezwoliła na połączenie Deutsche Bank Polska S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A.. Decyzja KNF umożliwi rozpoczęcie integracji prawnej i organizacyjnej obu podmiotów Grupy Deutsche Bank w Polsce. W jej wyniku powstanie uniwersalny bank kierujący kompleksową ofertę produktów i usług do Klientów indywidualnych, biznesowych, korporacyjnych, jak i instytucjonalnych.

 

Kolejnym etapem rozpoczętego właśnie procesu połączenia będzie odbycie Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy obu banków oraz złożenie wniosku o dokonanie stosownych wpisów do Krajowego Rejestru Sądowego. Zgodnie z przedstawionym KNF planem, banki będą dążyły do tego, aby połączenie prawne i operacyjne nastąpiło z początkiem roku 2014, nie później jednak niż do końca pierwszego kwartału roku 2014. Umowy zawarte z Klientami przed połączeniem pozostaną w mocy. Nie zmienią się także numery rachunków Klientów obu instytucji. Połączony bank będzie działał pod nazwą Deutsche Bank Polska S.A.

 

Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego, a co za tym idzie – rozpoczęcie formalnego procesu połączenia – stanowi istotny krok na drodze do utworzenia jednego, uniwersalnego banku
w Polsce wykorzystującego
najlepsze praktyki i doświadczenie obu naszych instytucji  – mówi dr Krzysztof Kalicki, Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska oraz Szef Grupy Deutsche Bank w Polsce. – Strategia połączonego Banku oparta będzie o kontynuację kierunków realizowanych dotychczas przez Deutsche Bank Polska i Deutsche Bank PBC.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.