Strona główna Wiadomości KNF wydała zgodę na połączenie Deutsche Bank Polska oraz Deutsche Bank PBC

KNF wydała zgodę na połączenie Deutsche Bank Polska oraz Deutsche Bank PBC

KNF wydała zgodę na połączenie Deutsche Bank Polska oraz Deutsche Bank PBC

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), na posiedzeniu w dniu 3 września 2013r., jednogłośnie zezwoliła na połączenie Deutsche Bank Polska S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A.. Decyzja KNF umożliwi rozpoczęcie integracji prawnej i organizacyjnej obu podmiotów Grupy Deutsche Bank w Polsce. W jej wyniku powstanie uniwersalny bank kierujący kompleksową ofertę produktów i usług do Klientów indywidualnych, biznesowych, korporacyjnych, jak i instytucjonalnych.

 

Kolejnym etapem rozpoczętego właśnie procesu połączenia będzie odbycie Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy obu banków oraz złożenie wniosku o dokonanie stosownych wpisów do Krajowego Rejestru Sądowego. Zgodnie z przedstawionym KNF planem, banki będą dążyły do tego, aby połączenie prawne i operacyjne nastąpiło z początkiem roku 2014, nie później jednak niż do końca pierwszego kwartału roku 2014. Umowy zawarte z Klientami przed połączeniem pozostaną w mocy. Nie zmienią się także numery rachunków Klientów obu instytucji. Połączony bank będzie działał pod nazwą Deutsche Bank Polska S.A.

 

Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego, a co za tym idzie – rozpoczęcie formalnego procesu połączenia – stanowi istotny krok na drodze do utworzenia jednego, uniwersalnego banku
w Polsce wykorzystującego
najlepsze praktyki i doświadczenie obu naszych instytucji  – mówi dr Krzysztof Kalicki, Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska oraz Szef Grupy Deutsche Bank w Polsce. – Strategia połączonego Banku oparta będzie o kontynuację kierunków realizowanych dotychczas przez Deutsche Bank Polska i Deutsche Bank PBC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.