Strona główna Wiadomości Klienci mBanku zarobili 12 proc. na strukturze

Klienci mBanku zarobili 12 proc. na strukturze

Klienci mBanku zarobili 12 proc. na strukturze

W mBanku z sukcesem zakończyła się lokata strukturyzowana „Giełdowa Dwudziestka II”. Jej wyniki są zgodne z przewidywaniami analityków i pozwoliły na uzyskanie zwrotu z inwestycji w wysokości 12 proc. Aktywem bazowym lokaty był kontrakt terminowy na WIG20. Obecnie bank planuje uruchomienie kolejnego produktu opartego o sprawdzony instrument bazowy.


Lokata strukturyzowana „Giełdowa Dwudziestka II” rozpoczęła się w ubiegłym roku i zakładała wzrost wartości kontraktów terminowych na WIG20. Dzięki spełnieniu odpowiednich warunków inwestycyjnych, osoby, które zainwestowały w nią środki, osiągnęły 12-procentowy zysk.

 

– Lokata ta od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem z uwagi na prostą budowę oraz oparcie aktywa bazowego na rodzimym indeksie GPW. Ponadto, jej wynik pokazał, że optymizm inwestorów co do sytuacji gospodarczej i wyceny spółek WIG20 był uzasadniony – mówi Michał Szrajber, odpowiedzialny za produkty strukturyzowane w mBanku i MultiBanku. – Dobry wynik zakończonej właśnie lokaty zachęcił nas do zaproponowania klientom podobnego produktu, przewidującego wzrost kursu kontraktów terminowych na WIG20. Dodatkowo, analitycy są zgodni co do tego, że druga połowa roku powinna przynieść ożywienie w realnej gospodarce w Polsce i w skali globalnej, co również powinno przełożyć się na pozytywne zachowanie rynku akcji – dodaje Szrajber.

 

Subskrypcja najnowszej, rocznej lokaty strukturyzowanej „Lwy Parkietu” rusza 20 sierpnia br., jej aktywem bazowym będzie kontrakt terminowy na WIG20. Strategia lokaty zakłada wzrost kursu kontraktów terminowych na indeks WIG20 w perspektywie 12 miesięcy od dnia uruchomienia lokaty i proponuje maksymalny zysk w wysokości 7,3 proc. rocznie.

Jeśli na koniec inwestycji cena instrumentu bazowego znajdzie się w przedziale 105,0 -107,5 proc. lub 117,5-120,0  proc. jego ceny z dnia otwarcia lokaty, to zysk wyniesie 3,50 proc. Jeżeli zaś cena znajdzie się w przedziale 107,5-17,5 proc., oprocentowanie wyniesie 7,3 proc. W pozostałych przypadkach lokata zakończy się zwrotem kapitału. Ostateczne oprocentowanie dla przedziałów 105 proc. – 107,5 proc. lub 117,5 proc. – 120 proc. zostanie ustalone w dniu uruchomienia lokaty i wyniesie nie mniej niż 3,00 proc.

Zainwestowane w ramach lokaty strukturyzowanej środki objęte są pełną ochroną kapitału. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł, subskrypcja potrwa do 2 września 2013 r.


Pełna wersja raportu Bankier.pl „Trendy na rynku kont osobistych w 2013 roku”, przygotowana z myślą o klientach instytucjonalnych, zawiera szczegółową analizę badania oraz kompleksowy przegląd rynku kont osobistych w Polsce.

Szczegóły: Marcin Świerkot, Bankier.pl – [email protected]

Źródło: mBank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.