Strona głównaWiadomościKlienci Getin Noble Banku wykorzystali 100 mln EUR ze środków EBI

Klienci Getin Noble Banku wykorzystali 100 mln EUR ze środków EBI

W Getin Noble Bank zakończył alokację 100 mln EUR, pozyskanych w ramach umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Środki zostały wykorzystane na rozwój działalności w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz na rynku leasingu. Dzięki pożyczce bank mógł zaoferować klientom korporacyjnym obniżenie kosztów umów kredytowych i leasingowych.

 

Zgodnie z postanowieniami umowy zawartej w czerwcu br. z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym Getin Noble Bank otrzymał pożyczkę w wysokości 100 mln EUR. Ze względu na duże zainteresowanie rynku już w sierpniu br. rozdysponowano całą kwotę. Dotychczas Getin Noble Bank udostępnił klientom 175 mln EUR, uzyskanych w ramach trzech pożyczek. Bank nie wyklucza dalszej współpracy z EBI.

 

Pozyskane środki zostały przeznaczone na wzmocnienie działalności Getin Noble Banku
w obszarze bankowości korporacyjnej. 100 mln EUR wykorzystano na rozwój akcji kredytowej w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz na rynku leasingu. Dzięki wsparciu EBI klienci korporacyjni mogli uzyskać atrakcyjniejsze warunki cenowe oferowanych produktów. W ramach ostatniej transzy oprocentowanie kredytu i leasingu było niższe w stosunku do standardowej oferty o 0,55 pp.

 

Dofinansowanie z EBI umożliwiło wzmocnienie pozycji rynkowej Getin Leasing. Po drugim kwartale 2013 r. Spółka zajmuje 3. miejsce w leasingu pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5t. Wartość wyleasingowanego mienia wynosi 425 mln PLN, co stanowi wzrost o 34,3% kdk.

Źródło: Getin Noble Bank

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular