Strona główna Wiadomości Klienci Getin Noble Banku wykorzystali 100 mln EUR ze środków EBI

Klienci Getin Noble Banku wykorzystali 100 mln EUR ze środków EBI

Klienci Getin Noble Banku wykorzystali 100 mln EUR ze środków EBI

W Getin Noble Bank zakończył alokację 100 mln EUR, pozyskanych w ramach umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Środki zostały wykorzystane na rozwój działalności w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz na rynku leasingu. Dzięki pożyczce bank mógł zaoferować klientom korporacyjnym obniżenie kosztów umów kredytowych i leasingowych.

 

Zgodnie z postanowieniami umowy zawartej w czerwcu br. z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym Getin Noble Bank otrzymał pożyczkę w wysokości 100 mln EUR. Ze względu na duże zainteresowanie rynku już w sierpniu br. rozdysponowano całą kwotę. Dotychczas Getin Noble Bank udostępnił klientom 175 mln EUR, uzyskanych w ramach trzech pożyczek. Bank nie wyklucza dalszej współpracy z EBI.

 

Pozyskane środki zostały przeznaczone na wzmocnienie działalności Getin Noble Banku
w obszarze bankowości korporacyjnej. 100 mln EUR wykorzystano na rozwój akcji kredytowej w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz na rynku leasingu. Dzięki wsparciu EBI klienci korporacyjni mogli uzyskać atrakcyjniejsze warunki cenowe oferowanych produktów. W ramach ostatniej transzy oprocentowanie kredytu i leasingu było niższe w stosunku do standardowej oferty o 0,55 pp.

 

Dofinansowanie z EBI umożliwiło wzmocnienie pozycji rynkowej Getin Leasing. Po drugim kwartale 2013 r. Spółka zajmuje 3. miejsce w leasingu pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5t. Wartość wyleasingowanego mienia wynosi 425 mln PLN, co stanowi wzrost o 34,3% kdk.

Źródło: Getin Noble Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.