Strona głównaWiadomościKarty płatnicze bez tajemnic

Karty płatnicze bez tajemnic

Bilety lotnicze za punkty, karta „multiwalutowa” czy płatności zbliżeniowe to niektóre z możliwości i udogodnień dla klientów PKO Banku Polskiego płacących kartami kredytowymi i debetowymi. Warto o tym wiedzieć, podobnie jak o kilku zasadach korzystania z kart płatniczych w trakcie zagranicznych wojaży.

W podróż warto zabrać kilka kart, najlepiej różnych organizacji i różnego typu. Idealny duet to np. karta debetowa PKO Ekspres ze znakiem Visa i kredytowa z logo MasterCard. Obydwie idealnie sprawdzają się w dokonywaniu płatności bezgotówkowych np. za hotele czy bilety. Kredyt w karcie kredytowej pozwala nie martwić się na bieżąco o stan naszego budżetu, a jeśli spłacimy go w całości w okresie bezodsetkowym, to nie będzie wiązać się to z dodatkowymi kosztami w przypadku transakcji bezgotówkowych. Warto przed wyjazdem sprawdzić dostępne limity i zdecydować o ich wysokości. Karta debetowa, pomimo że jest połączona z rachunkiem, ze względów bezpieczeństwa ma również określone limity dzienne dla operacji gotówkowych, bezgotówkowych oraz internetowych. Np. dla karty PKO Ekspres wydawanej do Konta za Zero maksymalny dzienny limit wypłat gotówki wynosi 5 tys. zł, a operacji płatniczych oraz internetowych 10 tys. zł.

Karty debetowe i kredytowe oferowane przez PKO Bank Polski posiadają funkcję płatności zbliżeniowych. Przy transakcjach do 50 zł klient może skorzystać z tej funkcjonalności i zamiast podawać sprzedawcy kartę oraz wprowadzać numer PIN, wystarczy zbliżyć kartę do specjalnego czytnika. Płatność zostanie wówczas uregulowana. W przypadku kart kredytowych można dokonać transakcji zbliżeniowej nawet powyżej 50 zł, tylko w takiej sytuacji konieczne będzie użycie PIN-u. W odniesieniu do krajów europejskich w Polsce odnotowuje się najwyższą liczbę kart z funkcją płatności zbliżeniowych, jak również realizowanych jest najwięcej transakcji tego typu.

 

Płatności zbliżeniowych można dokonywać nie tylko w kraju, ale i za granicą. Wartość jednej płatności zbliżeniowej zależy od tego, jaki limit dla takiej operacji obowiązuje w danym kraju, np. w Wielkiej Brytanii jest to 15 funtów. Ważnym udogodnieniem dla klientów jest możliwość obsługi kart debetowych i kredytowych w serwisie internetowym iPKO, w tym zmiana PIN, limitów, wizerunku czy unieważnienie karty. Zmiana PIN-u dostępna jest również w bankomatach PKO Banku Polskiego.

Klient może również samemu zdecydować, jak będzie wyglądała karta, którą ma w portfelu. Dla kart debetowych dostępna jest galeria aż 18 różnych wzorów, a dla kart kredytowych możemy wybierać spośród 9 zróżnicowanych tematycznie wizerunków.

Aby ułatwić klientom korzystanie z usług bankowych podczas wakacji, PKO Bank Polski uruchomi w 13 najpopularniejszych polskich miejscowościach wypoczynkowych mobilne bankomaty z możliwością dokonywania wypłat gotówki za pomocą tradycyjnych kart, a także telefonu z aplikacją IKO. Dodatkowo między 3 a 6 sierpnia podczas finału regat The Tall Ships Races 2013 Bank uruchomi w Szczecinie 6 mobilnych urządzeń.

PKO Bank Polski przygotował także ofertę dla klientów posiadających rachunki walutowe a’vista w EUR, GBP i USD. Dzięki karcie debetowej, wydawanej do konta, mogą realizować płatności za granicą w punktach handlowo-usługowych, wypłacać gotówkę w bankomatach oraz dokonywać płatności w walutach za transakcje w Internecie bez dodatkowych przewalutowań. W przypadku dokonywania transakcji w walucie rachunku, do którego wydana jest karta, jest on obciążany kwotą równą wartości transakcji. Karta posiada unikalną na rynku funkcję „multiwalutowości” pozwalającą na realizację transakcji z różnych rachunków, prowadzonych w różnych walutach, przy użyciu jednej karty, również bez dodatkowych przewalutowań. Klienci, którzy do 31 sierpnia br. wykonają największą liczbę transakcji bezgotówkowych kartami walutowymi, otrzymają nagrody – 100 walizek podróżnych.

W PKO Banku Polskim ruszył także unikatowy program dla posiadaczy złotych kart kredytowych PKO MasterCard. W programie MasterCard Rewards klienci zyskują dodatkowe korzyści przy płatnościach bezgotówkowych kartą. Po każdej transakcji płatniczej na koncie uczestnika programu dopisywane są punkty, które następnie można wymieniać na atrakcyjne nagrody, takie jak bilety lotnicze, rabaty w wypożyczalniach samochodów czy zniżki w biurach podróży. Bilety będą dostępne nawet z 12-miesięcznym wyprzedzeniem. Za każde 4 zł zapłacone kartą złotą, a w przypadku kart Platinum za każde 3 zł, przyznawany jest 1 punkt. Od marca br. z programu korzystają już posiadacze kart kredytowych PKO MasterCard Platinum.

Źródło: PKO Bank Polski

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular