Strona główna Wiadomości Karta kredytowa FAIR z wyborem korzyści

Karta kredytowa FAIR z wyborem korzyści

Karta kredytowa FAIR z wyborem korzyści

Bank BPH wprowadza pierwszą na polskim rynku kartę kredytową, która – oprócz standardowych funkcjonalności – oferuje posiadaczom możliwość wyboru dodatkowych korzyści związanych z jej używaniem. Co więcej, im dłużej używamy karty, tym  większa może być skala korzyści.

 

Nowa karta, oprócz standardowego okresu bezodsetkowego wynoszącego do 54 dni, oferuje klientom szereg dodatkowych korzyści, z których wybrać mogą jedną, najbardziej im odpowiadającą:

  • malejące oprocentowanie transakcji bezgotówkowych,

  • rosnący zwrot za płatności kartą lub

  • zmniejszające się opłaty za korzystanie z karty.

Bank nagradza również lojalność. Jeśli klient będzie dokonywał kartą płatności na kwotę co najmniej 12 tys. zł w ciągu roku (czyli średnio tysiąc złotych miesięcznie) i będzie terminowo spłacał przynajmniej kwotę minimalną wskazaną przez bank, wówczas skala korzyści będzie wyższa w kolejnych latach używania karty. Na przykład oprocentowanie transakcji bezgotówkowych w pierwszym roku wyniesie 15,6 proc.1, w drugim osiągnie poziom 2. i wyniesie 12 proc. a w trzecim już tylko 10 proc. (przy obecnym poziomie stopy kredytu lombardowego NBP).

 

 

Podobny mechanizm działa w przypadku zwrotu za płatności dokonane kartą. W pierwszym roku bank zwróci na rachunek karty 1 proc. wartości transakcji zrealizowanych w wybranych punktach handlowo-usługowych, w drugim – 2 proc., zaś na 3. poziomie osiągniętym w trzecim roku 3 proc.; roczna oszczędność może wynieść wówczas nawet 300 zł.

 

 

Jeśli posiadacz karty zdecyduje się na malejące opłaty, wówczas za wznowienie karty, wydanie karty dodatkowej, wypłatę gotówki czy przelew telefoniczny już w drugim roku nie będzie ponosił opłat. Od trzeciego roku nie będzie tez ponosił miesięcznej opłaty za użytkowanie karty (6 zł).

 

Niezależnie od wybranej korzyści, jeśli kwota zakupów opłaconych kartą FAIR w okresie rozliczeniowym wyniesie min. 600 zł, miesięczna opłata za jej użytkowanie jest zwracana.

Naturalnie, korzyści nie rosną w nieskończoność – ich maksymalny poziom osiągany jest w trzecim roku używania karty. Jeżeli natomiast warunki uprawniające do korzystania z benefitu na wyższym poziomie nie zostaną spełnione, wówczas jego poziom obniży się o jeden stopień, np. z 3. na 2., a w przypadku 1. poziomu pozostanie bez zmian.

 

W każdym momencie klient może zmienić aktualnie posiadaną korzyść na inną. Wystarczy zadzwonić na infolinię banku i tego samego dnia można korzystać już z nowego benefitu. Raz w roku klienci mogą zmienić rodzaj korzyści bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Kolejna zmiana w danym roku wiąże się z opłatą w wysokości 5 zł.

 

– Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że o wyborze karty kredytowej decyduje wysokość oprocentowania kredytu w ramach karty, wysokość opłaty za jej wydanie czy używanie, a także możliwość skorzystania z rabatów bądź zwrotów za dokonane płatności. Karta FAIR została tak zaprojektowana, żeby uwzględnić różne preferencje klientów. To posiadacz karty sam decyduje, czy chce oszczędzać na oprocentowaniu transakcji bezgotówkowych, opłatach za korzystanie z karty czy otrzymywać zwrot za płatności – mówi Mariusz Kostera, wiceprezes Zarządu Banku BPH. – Docenianie lojalności klientów oraz zaproponowanie im różnorodnych opcji, z których mogą wybrać najbardziej dla siebie odpowiednią i zmieniać ją elastycznie jest po prostu fair – stąd nazwa naszej nowej karty, będącej kolejnym elementem realizacji strategii fair play Banku BPH – dodaje Kostera.

 

O kartę FAIR wnioskować może każdy. Aby ją otrzymać nie trzeba posiadać w Banku BPH rachunku osobistego. Limit kredytowy na karcie ustalany jest indywidualnie dla każdego klienta. Dodatkowo posiadacze karty FAIR mogą skorzystać z bogatych pakietów ubezpieczeń: pakietu bezpieczny portfel, ubezpieczenia posiadacza karty, programu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego czy ubezpieczenia NNW.

 

Karta FAIR jest wyposażona w technologię zbliżeniową MasterCard PayPasslub Visa payWave, dzięki której można szybko i wygodnie dokonywać transakcji zbliżeniowych w punktach oznaczonych logo PayPasslub payWave.

 

1 Zmienne oprocentowanie limitu kredytu wykorzystanego na transakcje bezgotówkowe – Zapłata (Minimalne Spłaty) wynosi 15,60% w stosunku rocznym (wg stanu na 02.09.2013 r.). Całkowita kwota limitu kredytu wynosi 1419 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (wyliczona przy założeniu, że limit kredytu udzielany jest na dwunastomiesięczny okres trwania Umowy i spłacany jest w wysokości minimalnej wymaganej miesięcznej spłaty, z wyjątkiem ostatniej płatności, która pokrywa kapitał pozostający do spłaty, odsetki oraz miesięczną opłatę za udostępnienie i obsługę karty) wynosi 23,98%. Całkowity koszt kredytu uwzględnia odsetki w wysokości 206,47 zł oraz miesięczne opłaty za obsługę i udostępnienie karty w łącznej wysokości 72 zł. Powyższe wyliczenia zostały przygotowane na podstawie warunków, na jakich bank spodziewa się zawrzeć 2/3 umów o kartę kredytową MasterCard Fair.

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.