Karta internetowa

Dokonywanie zakupów w Internecie jest coraz bardziej powszechne. Klienci przekonują się co do tego, że taki sposób kupowania przeróżnych przedmiotów jest wygodny i bezpieczny, oczywiście, przy zachowaniu odpowiednich warunków. Miłośników dokonywania zakupów w trybie zdalnym, przez Internet nie brakuje.

Ich grono sukcesywnie się powiększa. Banki więc kierują właśnie do nich nowy typ karty płatniczej. Mowa tu o karcie internetowej, nazywanej również kartą wirtualną. Czym ona jest i jakie korzyści daje posiadaczom?

Pojęcie karty internetowej

Najprościej rzecz ujmując można powiedzieć, że karta internetowa jest nowoczesnym produktem bankowym, przeznaczonym stricte do dokonywania zakupów przez Internet. Najczęściej taka karta nie ma fizycznej postaci plastikowej karty, tylko dostajemy jedynie wydruk PDF z wizualizacją karty internetowej.
Likwiduje ona problem ryzykownego niekiedy podawania numeru karty kredytowej przy dokonywaniu płatności kartą w trybie zdalnym. Karta internetowa przypomina swoim kształtem kartę pre-paid do telefonów komórkowych. Pozwala ona na dokonywanie za jej pośrednictwem zakupów jedynie do wysokości kwoty doładowania. Karty internetowe z reguły przeznaczone są do dokonywania niewielkich zakupów. Maksymalna kwota doładowania określana jest przez bank. W BZ WBK będzie to kwota 3000 zł, ale jednorazowo za jej pomocą można wydać co najwyżej 500 zł.

Jak uzyskać kartę wirtualną?

W Polsce kilka banków oferuje kartę internetową klientów. Zalicza się do nich Bank Zachodni WBK, który wprowadził do swojej oferty to wygodne rozwiązanie dla miłośników e-zakupów. Założenie karty internetowej wymaga posiadania jedynie konta w banku, który ma w swojej ofercie kartę internetową. Procedura wydania takiej karty jest uproszczona maksymalnie, w przeciwieństwie do formalności, jakie należy wypełnić, aby móc uzyskać kartę kredytową. Po wydaniu karty internetowej wystarczy przelać na nią wybraną kwotę pieniędzy, jaką chcemy wydać i możemy już dokonywać za jej pośrednictwem zakupów.

Dokonywanie płatności za pomocą karty internetowej wymaga podania numeru karty, kodu CVC, sygnaturę karty i datę ważności. Wszystkie te informacje można odczytać z wizualizacji PDF karty internetowej.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular