Strona główna Wiadomości Karolina Gorczyca ambasadorką PKO Biegu Charytatywnego

Karolina Gorczyca ambasadorką PKO Biegu Charytatywnego

Karolina Gorczyca ambasadorką PKO Biegu Charytatywnego

Karolina Gorczyca, znana aktorka telewizyjna i teatralna, została ambasadorką 2. PKO Biegu Charytatywnego, który odbędzie się 17 września na stadionach lekkoatletycznych 12 miast Polski. Oprócz udziału w kampanii reklamowej, Karolina Gorczyca będzie uczestniczyła w imprezie w Warszawie.


Karolina Gorczyca promuje inicjatywę charytatywną, którą już po raz drugi organizuje PKO Bank Polski. Kampania PKO Biegu Charytatywnego z udziałem aktorki wystartowała na początku lipca w internecie. Kolejne odsłony zobaczymy od sierpnia w telewizji, a we wrześniu na bilbordach we wszystkich miastach, w których odbywa się wydarzenie. 17 września Gorczyca weźmie też udział w biegu w Warszawie.

 

Karolina Gorczyca zachęca do prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia. Regularnie trenuje, biega, pływa i jeździ na rowerze. Jak sama mówi, pozwala jej to oderwać się od codziennych obowiązków. Startuje również w zawodach biegowych. – Każdy wysiłek fizyczny jest mi bliski, bo dodaje energii. Cieszę się, że mogłam dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy, jaką jest PKO Bieg Charytatywny – mówi Karolina Gorczyca. – Najważniejsze dla mnie jest to, że uczestnicząc razem w biegu będziemy mogli zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie i naszej kondycji, ale przede wszystkim dla potrzebujących dzieci. Zachęcam już teraz do zbierania drużyn i przygotowań do sztafety – zaprasza aktorka.


Karolina Gorczyca jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Zagrała m.in. w filmach „Agnieszka”, „Ostatnia akcja”, „Skrzydlate świnie”, „Zdjęcie”, „Miłość na wybiegu”, „Korowód”, „Huśtawka” oraz w takich serialach, jak: „Bodo”, „Czas Honoru”, „Usta Usta”, „Ojciec Mateusz”, „Anna German”, „Na dobre i na złe”, „Singielka” czy „Komisarz Aleks”. Użyczyła głosu Larze Croft w kultowej grze „Tomb Rider”. Karolina Gorczyca dołączyła do grona ambasadorów, którzy już w zeszłym roku wspierali PKO Bieg Charytatywny: Macieja Kurzajewskiego, Sebastiana Chmary i Pawła Januszewskiego.

 

Pierwsza edycja biegu okazała się frekwencyjnym sukcesem. – 3 665 uczestników w całym kraju, 26 tys. okrążeń i 632 tys. zł przekazane przez Fundację PKO Banku Polskiego na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Te liczby pokazują, że biegacze chcą pomagać i angażują się w inicjatywy charytatywne. Cieszymy się z tego i jesteśmy przekonani, że w tym roku będzie jeszcze więcej chętnych – mówi Agnieszka Kielichowska, zastępca rzecznika prasowego PKO Banku Polskiego.

 

Zapisy na bieg wystartują 26 sierpnia. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Dodatkowo, Fundacja sfinansuje budowę po jednej plenerowej siłowni dla mieszkańców wszystkich miast-gospodarzy. 17 września na tych samych stadionach odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych – finał eliminacji uczniów szkół podstawowych.

 

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem”, który popularyzuje bieganie, zdrowy i aktywny tryb życia oraz łączy je z ideą dobroczynności. W ramach tej inicjatywy Bank wspiera największe imprezy biegowe w Polsce. Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W sumie, od 2013 r. odbyło się 181 akcji „biegnę dla…”, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 189 beneficjentów kwotą ponad 2,6 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.