Strona główna Wiadomości JESSICA wspiera lokalną infrastrukturę medyczną

JESSICA wspiera lokalną infrastrukturę medyczną

JESSICA wspiera lokalną infrastrukturę medyczną

Bank Ochrony Środowiska podpisał dwie kolejne umowy na realizację lokalnych inwestycji infrastrukturalnych w ramach inicjatywy JESSICA. W Chorzowie ruszy rozbudowa Centrum Medycznego „BetaMed”. Wartość finansowania sięga 67,5 mln zł. Natomiast w Chojnicach, za ponad 4,5 mln zł, zostanie zmodernizowana infrastruktura Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza.

 

Umowa podpisana w Chorzowie dotyczy rozbudowy istniejącego budynku Centrum Medycznego. Celem bezpośrednim projektu jest rewitalizacja nieużytkowanych obszarów w centralnej części miasta i stworzenie obiektu oferującego usługi zdrowotne, rehabilitacyjno – sportowe, konferencyjne i usługowe.

 

Docelowo ośrodek składać się będzie z kilku części, mających zróżnicowane funkcje. Obok podstawowej części leczniczej na terenie Centrum pojawi się również część sportowa, w której prowadzone będą zajęcia z fitnessu, będzie można skorzystać z rehabilitacji, lekcji tańca, jogi, zapisać się na lekcje sztuk walki, etc. W Centrum Medycznym powstanie także część konferencyjno-szkoleniowa i część kulturalno-oświatowa. Realizacja projektu stworzy warunki do integracji osób w różnym wieku, zarówno pacjentów Centrum, jak i mieszkańców Śląska. Szeroki wachlarz usług stwarza szansę na przyciągnięcie i zaangażowanie osób, które wcześniej nie miały dostępu do takiej oferty.

 

W Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach do istniejącego budynku kardioangiologii dobudowane zostanie natomiast skrzydło szpitalne oddziału kardiologii. Dostęp do budynku, komunikacja i węzły sanitarne przystosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie oddział kardiologiczny działa w innym budynku niż pracownia kardioangiologii inwazyjnej, co powoduje dyskomfort pacjentów i utrudnia organizację pracy. Zintegrowanie opieki kardiologicznej w jednym miejscu wpłynie na jakość i szybkość diagnostyki oraz na usprawnienie procesu decyzyjnego w zakresie podejmowanych działań terapeutycznych.

 

W całej Polsce BOŚ podpisał łącznie dwadzieścia trzy umowy w ramach inicjatywy JESSICA w trzech województwach. Do tej pory umowy zostały podpisane w: Świnoujściu (cztery umowy), Połczynie-Zdroju (dwie umowy), Tychach (dwie umowy), Jastrzębiu Zdroju (dwie umowy) oraz po jednej w Wałczu, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Świętochłowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Pruszczu Gdańskim, Kościerzynie, Katowicach, Gliwicach, Chorzowie, Chojnicach, Redzie oraz Dąbrowie Górniczej.

 

JESSICA została przygotowana przez Komisję Europejską we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Bankiem Rozwoju Rady Europy. Celem nadrzędnym Inicjatywy JESSICA jest zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Środki JESSICA, w postaci niskooprocentowanych pożyczek, finansują różnego rodzaju projekty spełniające kryteria wybranych działań Regionalnych Programów Operacyjnych. Rewitalizacja obszarów miejskich pozostaje głównym celem finansowania JESSICA.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.