Strona główna Wiadomości Jessica w Redzie: sauny, spa i akwarium z rekinami

Jessica w Redzie: sauny, spa i akwarium z rekinami

Jessica w Redzie: sauny, spa i akwarium z rekinami

 Powstaje nowy kompleks basenowy dzięki wsparciu Inicjatywy JESSICA i BOŚ Banku. Bank Ochrony Środowiska podpisał już dwudziestą drugą umowę w ramach Inicjatywy JESSICA. Warta prawie 70 mln złotych inwestycja zakłada budowę Zespołu Basenów Rekreacyjnych w Redzie. Ten unikatowy w skali kraju kompleks sportowo-rekreacyjny jest jedną z najciekawszych i zarazem wyczekiwanych inwestycji w regionie.

 

Na terenie kompleksu w Redzie znajdą się: pełnowymiarowy basen sportowy, centrum fitness, sauny z centrum SPA&Welness, korty do squasha i tenisa, a także oceanarium i całoroczny ogród zimowy ze ścieżkami edukacyjnymi dla dzieci. Jedną z największych i zarazem wyróżniających inwestycję atrakcji, będzie jedyna w tej części Europy zjeżdżalnia przez akwarium z rekinami.

 

Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 70 mln zł, z czego ponad 20 mln zł to pożyczka pochodząca ze środków finansowych Inicjatywy JESSICA. Inwestorem jest Zespół Basenów Rekreacyjnych w Redzie sp. z o.o., spółka celowa powołana przez SEMEKO Grupę Inwestycyjną sp. z o.o.

 

Zgodnie z oczekiwaniami inwestora z nowego aquaparku korzystać będą nie tylko mieszkańcy Redy, Trójmiasta, ale i tysiące turystów odwiedzających latem polskie morze. Będzie on też niewątpliwą atrakcją dla mieszkańców niedalekiego okręgu kaliningradzkiego.

 

W całej Polsce BOŚ podpisał łącznie dwadzieścia dwie umowy w ramach inicjatywy JESSICA w trzech województwach. Do tej pory umowy zostały podpisane w: Świnoujściu (cztery umowy), Połczynie-Zdroju (dwie umowy), Tychach (dwie umowy), Jastrzębiu Zdroju (dwie umowy) oraz po jednej w Wałczu, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Świętochłowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Pruszczu Gdańskim, Kościerzynie, Katowicach, Gliwicach, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie oraz Redzie.

 

JESSICA została przygotowana przez Komisję Europejską we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Bankiem Rozwoju Rady Europy. Celem nadrzędnym Inicjatywy JESSICA jest zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Środki JESSICA, w postaci niskooprocentowanych pożyczek, finansują różnego rodzaju projekty spełniające kryteria wybranych działań Regionalnych Programów Operacyjnych. Rewitalizacja obszarów miejskich pozostaje głównym celem finansowania JESSICA.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.