Strona główna Wiadomości Inteligo: zwróciliśmy klientom niesłusznie naliczone opłaty

Inteligo: zwróciliśmy klientom niesłusznie naliczone opłaty

Inteligo: zwróciliśmy klientom niesłusznie naliczone opłaty

System działa normalnie. Wszystkie transakcje są księgowane na bieżąco, karty funkcjonują bez problemów – poinformował bank w komunikacie.

 

Zwróciliśmy wszystkie opłaty za korzystanie z konta, które zostały niesłusznie pobrane, w tym tzw. klientom uśpionym nieaktywnym przez ostatnie 3 miesiące. Zwróciliśmy też wszystkie opłaty omyłkowo pobrane za wypłaty w ramach usługi „bankomaty bez granic” oraz z bankomatów własnych.

 

Wszystkie zaległe transakcje zostały już zaksięgowane i klienci mają aktualne salda.

Do klientów wysłane zostały wszystkie karty, które wymagały wymiany.

Bank będzie zwracał odsetki od nieautoryzowanych sald ujemnych, w które klienci wpadli ponieważ dokonywali transakcji z powodu braku aktualizacji salda na koncie.

 

Środki klientów są bezpieczne. Nie miały miejsca żadne nieautoryzowane transakcje, nie można mówić o znikaniu pieniędzy z kont. Wątpliwości mogły wynikać ze zmiany sposobu prezentacji danych w historii konta oraz powiadomień sms. Przykładowo transakcje kartowe realizowane przed przerwą techniczną a zaksięgowane po niej klienci widzą w historii z datą 7 września (czyli datą migracji). To mogło powodować problem z właściwą identyfikacją tych transakcji przez klientów. Do tej pory klienci otrzymywali też 1 smsa przy 1 transakcji kartowej, natomiast po migracji mogą otrzymywać dwie notyfikacje. Pierwszą przy autoryzacji (w trakcie wykonywania transakcji, blokady środków), drugą w momencie rozliczenia transakcji, czyli obciążenia rachunku. Ze względu na tę rozszerzoną funkcjonalność mogło to być czasami przez nich interpretowane jako błędne transakcje. Dlatego poprawiliśmy już zawartość powiadomień sms-owych i mailowych.

 

Klientom korzystającym z kredytu odnawialnego przypominamy, że zmienił się mechanizm jego spłaty. W nowym systemie nie ma konieczności spłaty kwoty minimalnej.  Osoby, które nie zdążyły tego zrobić przed migracją, teraz mogą dokonać takiej spłaty w Contact Center. Prosimy klientów o indywidualne kontaktowanie się z konsultantami Inteligo.

 

Za wszystkie utrudnienia jeszcze raz bardzo przepraszamy.

Źródło: Inteligo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.