Strona główna Wiadomości ING Commercial Finance liderem w branży po 2016 roku

ING Commercial Finance liderem w branży po 2016 roku

ING Commercial Finance liderem w branży po 2016 roku

Wartość obrotów ING Commercial Finance na koniec 2016 roku wzrosła do 24 356 milionów złotych, co oznacza 29% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem rok temu. Dzięki temu spółka nie tylko utrzymała pozycję lidera rynku faktoringowego w Polsce, ale też zwiększyła udziały w rynku do poziomu 15,4%.


– Miniony rok był dla ING Commercial Finance rokiem bardzo udanym. Spółka po raz pierwszy w swojej historii przekroczyła 20 mld zł osiągając obrót na poziomie 24,4 mld zł. Tak doskonały wynik pozwolił spółce zwiększyć udział w rynku faktoringu w Polsce  i stworzyć doskonałą pozycję wyjściową do jej dalszego rozwoju – powiedział Michał Bolesławski, przewodniczący Rady Nadzorczej ING Commercial Finance i wiceprezes ING Banku Śląskiego.

 

– Znakomite wyniki ING Commercial Finance to przede wszystkim efekt bardzo dobrych relacji z naszymi dotychczasowymi klientami, ale także zaufanie jakim obdarowali nas nowi klienci. Ważnym elementem jest bardzo dobrze układająca się od lat współpraca z doradcami ING Banku Śląskiego, zarówno Korporacyjnej Sieci Sprzedaży, jak również pionu Klientów Strategicznych gdzie w roku 2016 odnotowaliśmy rekordowe wyniki. Dzięki rosnącej liczbie klientów, rośnie liczba wykupionych przez naszą spółkę faktur, a w  2016 roku była to największa liczba na rynku – 1,5 mln sztuk, o 16% więcej niż w 2015 roku, spółka rozwija się dynamicznie i zarazem bezpiecznie – powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

 

Jak podaje Polski Związek Faktorów, na koniec grudnia 2016 roku obroty jego członków osiągnęły łączną wartość 158 miliardów złotych (134 miliardów złotych w analogicznym okresie 2015 roku). W porównaniu z poziomem obrotów z ubiegłego roku oznacza to wzrost o 20,6%. Cała branża nieprzerwanie wykazuje dwucyfrową dynamikę wzrostu od 2009 roku.


dostarczył infoWire.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.