Strona główna Wiadomości ING Bank Śląski wdraża usługę elektronicznego portfela V.me by Visa

ING Bank Śląski wdraża usługę elektronicznego portfela V.me by Visa

ING Bank Śląski wdraża usługę elektronicznego portfela V.me by Visa

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce rozpoczyna wdrażanie usługi elektronicznego portfela V.me by Visa. Elektroniczny Portfel ING to proste i bezpieczne rozwiązanie mające na celu wzmacnianie zaufania konsumentów do płatności online oraz zwiększenie liczby transakcji dokonywanych kartami płatniczymi w internecie.


W pilotażu V.me by Visa biorą udział pracownicy banku, którzy mogą korzystać z Elektronicznego Portfela ING w wybranych polskich sklepach internetowych. Komercyjne wdrożenie tej usługi planowane jest na początek 2014 roku, kiedy zostanie ona zaoferowana szerokiej grupie klientów oraz będzie realizowana w większej liczbie sklepów.

Połączenie dwóch marek: Visa i ING Banku Śląskiego oferującego elektroniczny portfel – jak pokazuje przykład kart płatniczych – zapewnia ogromne zaufanie konsumentów.

 

„Jesteśmy bankiem otwartym na nowe usługi. Chcemy oferować innowacyjne i nowoczesne rozwiązania, które są jednocześnie bezpieczne i proste w obsłudze dla klienta. Wdrożenie usługi elektronicznego portfela w naturalny sposób wpisuje się w ofertę ING Banku Śląskiego. Jest to również kolejny krok w realizacji naszej strategii, zakładającej oferowanie wachlarza wygodnych płatności internetowych i mobilnych, dopasowanych do potrzeb klientów. Mamy nadzieję, że usługa przyczyni się do wzrostu transakcji e-commerce i będzie się cieszyć popularnością wśród naszych klientów” – powiedziała Małgorzata Kołakowska, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

 

Polska znajduje się w gronie czterech krajów europejskich, w których portfel elektroniczny V.me by Visa wdrażany jest najwcześniej. Tym samym ING Bank Śląski jest pierwszym w naszym kraju i jednym z pierwszych banków w Europie oferujących to rozwiązanie. Po zakończonych sukcesem pilotażach portfela V.me by Visa zostanie on udostępniony w najbliższych tygodniach przez pierwsze banki w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii.

 

Informacja o następnych rynkach zostanie ogłoszona w najbliższych miesiącach. Na tle Europy, w Polsce istnieje duży potencjał rozwoju płatności e-commerce, gdyż – jak wskazują dane Eurostatu za 2012 r. – udział handlu internetowego w całym handlu detalicznym wynosi w Unii Europejskiej średnio 9%, podczas gdy w Polsce tylko 3%.

 

„Gratulujemy ING Bankowi Śląskiemu konsekwencji we wprowadzaniu innowacji płatniczych i rozpoczęcia wdrożenia portfela elektronicznego V.me by Visa, którego funkcjonalność, łatwość oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa staną się mocnym impulsem dla rozwoju płatności e-commerce w Polsce” – stwierdziła Małgorzata OShaughnessy, dyrektor generalna odpowiedzialna w Visa Europe za Polskę, Czechy i Słowację.

 

Głównymi zaletami Elektronicznego Portfela ING i V.me by Visa jako rozwiązania ułatwiającego płatności e-commerce są wygoda i bezpieczeństwo. Te zalety wynikają m.in. z faktu, że dane karty podajemy jedynie raz, wprowadzając kartę do portfela.

Zarejestrowani użytkownicy Elektronicznego Portfela ING V.me by Visa będą mogli dokonać zakupu w trzech prostych krokach:

  1. Wybranie nowej metody płatności V.me by Visa na stronie sklepu;

  2. Zalogowanie do Elektronicznego Portfela ING;

  3. Sprawdzenie danych karty oraz zamówienia i dokonanie płatności.

Usługa jest bezpłatna. Film prezentujący usługę jest dostępny na stronie YouTube.

Do Elektronicznego Portfela ING użytkownik może wprowadzić karty debetowe, kredytowe, przedpłacone oraz charge systemów Visa i MasterCard – wydane przez różne polskie i europejskie banki.

 

Portfel jest chroniony wielowarstwowym systemem zabezpieczeń Visa, w tym usługą Verified by Visa opartą na technologii 3D Secure, która gwarantuje najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla transakcji w internecie poprzez uwierzytelnianie zarówno kupującego, jak i sprzedawcy internetowego. Przy płatności za pośrednictwem V.me by Visa nie trzeba za każdym razem podawać szczegółów kart na stronach sklepów internetowych, a poziom bezpieczeństwa transakcji jest także wyższy dzięki dedykowanemu systemowi Visa do wykrywania i zapobiegania oszustwom.


ING Bank Śląski


ING Bank Śląski jest jednym z największych banków w Polsce, który obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i podmioty gospodarcze. Rozbudowana sieć blisko 420 placówek, ponad 770 bankomatów i blisko 730 wpłatomatów, szeroka oferta kart płatniczych oraz internetowy dostęp do kont osobistych i firmowych stanowi nowoczesna ofertę i platformę współpracy z pozostałymi podmiotami Grupy ING.

 

Grupa ING jest wywodzącą się z Holandii, globalną instytucją finansową świadczącą usługi z zakresu bankowości, ubezpieczeń i zarządzania aktywami dla klientów detalicznych i korporacyjnych w ponad 40 krajach. Zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników w wielu znakomitych firmach, które obsługują swoich klientów pod marka ING.

 

Visa Europe


Visa Europe, organizacja zajmująca się technologiami płatniczymi, stanowi własność instytucji członkowskich – banków oraz innych firm świadczących usługi płatnicze z 37 krajów Europy – i jest przez nie zarządzana.

 

Visa Europe znajduje się w czołówce rozwoju technologicznego, tworząc usługi oraz infrastrukturę, które umożliwiają dokonywanie płatności elektronicznych przez miliony konsumentów, firm i instytucji sektora publicznego w Europie. Instytucje członkowskie Visa Europe zajmują się wydawnictwem kart płatniczych i świadczeniem usług akceptacji kart na rzecz detalistów, a także ustalają poziom opłat pobieranych od użytkowników kart i punktów usługowo-handlowych.

 

Model biznesowy Visa Europe funkcjonuje na bazie świadczenia usług instytucjom członkowskim w oparciu o wysokie obroty i niskie koszty. Organizacja reinwestuje uzyskaną nadwyżkę w dalszy rozwój działalności oraz zwiększenie pozycji „kapitał i rezerwy”. W ciągu ostatnich sześciu lat, Visa Europe zainwestowała ponad miliard euro w rozwój nowych technologii i infrastruktury płatniczej.

 

W Europie zostało wydanych 470 mln kart Visa, którymi jest już opłacane jedno na każde 6,75 euro wydawane w Europie na konsumpcję. Niemal 80% całkowitej wartości transakcji Visa dokonywane jest z użyciem kart debetowych. W roku finansowym kończącym się w grudniu 2012 r. płatności z użyciem debetowych kart Visa w całej Europie po raz pierwszy przekroczyły poziom biliona euro rocznie (dokładnie: 1,05 biliona). W handlu elektronicznym wydatki użytkowników kart Visa w całej Europie przekroczyły w tym okresie poziom 200 miliardów euro (dokładnie: 212 miliardów euro), co stanowiło ponad 20% wartości wszystkich płatności przetworzonych przez Visa Europe.

 

Od 2004 r., organizacja Visa Europe jest zarejestrowanym w Wielkiej Brytanii podmiotem niezależnym od ogólnoświatowej spółki Visa Inc. – zachowując jej wyłączną, nieodwołalną i nieograniczoną w czasie licencję na obszarze Europy, oraz współpracując na rzecz wzajemnej globalnej akceptacji. Jako system płatniczy zorientowany na Europę, Visa Europe jest w stanie szybko reagować na potrzeby europejskich banków i ich klientów – użytkowników kart oraz detalistów – a także działać na rzecz prawdziwie jednolitego rynku płatności w Europie zgodnie z celem wyznaczonym przez Komisję Europejską.

 

Strona internetowa: www.visaeurope.com

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.