ING Bank Śląski wdraża usługę elektronicznego portfela V.me by Visa

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce rozpoczyna wdrażanie usługi elektronicznego portfela V.me by Visa. Elektroniczny Portfel ING to proste i bezpieczne rozwiązanie mające na celu wzmacnianie zaufania konsumentów do płatności online oraz zwiększenie liczby transakcji dokonywanych kartami płatniczymi w internecie.


W pilotażu V.me by Visa biorą udział pracownicy banku, którzy mogą korzystać z Elektronicznego Portfela ING w wybranych polskich sklepach internetowych. Komercyjne wdrożenie tej usługi planowane jest na początek 2014 roku, kiedy zostanie ona zaoferowana szerokiej grupie klientów oraz będzie realizowana w większej liczbie sklepów.

Połączenie dwóch marek: Visa i ING Banku Śląskiego oferującego elektroniczny portfel – jak pokazuje przykład kart płatniczych – zapewnia ogromne zaufanie konsumentów.

 

„Jesteśmy bankiem otwartym na nowe usługi. Chcemy oferować innowacyjne i nowoczesne rozwiązania, które są jednocześnie bezpieczne i proste w obsłudze dla klienta. Wdrożenie usługi elektronicznego portfela w naturalny sposób wpisuje się w ofertę ING Banku Śląskiego. Jest to również kolejny krok w realizacji naszej strategii, zakładającej oferowanie wachlarza wygodnych płatności internetowych i mobilnych, dopasowanych do potrzeb klientów. Mamy nadzieję, że usługa przyczyni się do wzrostu transakcji e-commerce i będzie się cieszyć popularnością wśród naszych klientów” – powiedziała Małgorzata Kołakowska, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

 

Polska znajduje się w gronie czterech krajów europejskich, w których portfel elektroniczny V.me by Visa wdrażany jest najwcześniej. Tym samym ING Bank Śląski jest pierwszym w naszym kraju i jednym z pierwszych banków w Europie oferujących to rozwiązanie. Po zakończonych sukcesem pilotażach portfela V.me by Visa zostanie on udostępniony w najbliższych tygodniach przez pierwsze banki w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii.

 

Informacja o następnych rynkach zostanie ogłoszona w najbliższych miesiącach. Na tle Europy, w Polsce istnieje duży potencjał rozwoju płatności e-commerce, gdyż – jak wskazują dane Eurostatu za 2012 r. – udział handlu internetowego w całym handlu detalicznym wynosi w Unii Europejskiej średnio 9%, podczas gdy w Polsce tylko 3%.

 

„Gratulujemy ING Bankowi Śląskiemu konsekwencji we wprowadzaniu innowacji płatniczych i rozpoczęcia wdrożenia portfela elektronicznego V.me by Visa, którego funkcjonalność, łatwość oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa staną się mocnym impulsem dla rozwoju płatności e-commerce w Polsce” – stwierdziła Małgorzata OShaughnessy, dyrektor generalna odpowiedzialna w Visa Europe za Polskę, Czechy i Słowację.

 

Głównymi zaletami Elektronicznego Portfela ING i V.me by Visa jako rozwiązania ułatwiającego płatności e-commerce są wygoda i bezpieczeństwo. Te zalety wynikają m.in. z faktu, że dane karty podajemy jedynie raz, wprowadzając kartę do portfela.

Zarejestrowani użytkownicy Elektronicznego Portfela ING V.me by Visa będą mogli dokonać zakupu w trzech prostych krokach:

  1. Wybranie nowej metody płatności V.me by Visa na stronie sklepu;

  2. Zalogowanie do Elektronicznego Portfela ING;

  3. Sprawdzenie danych karty oraz zamówienia i dokonanie płatności.

Usługa jest bezpłatna. Film prezentujący usługę jest dostępny na stronie YouTube.

Do Elektronicznego Portfela ING użytkownik może wprowadzić karty debetowe, kredytowe, przedpłacone oraz charge systemów Visa i MasterCard – wydane przez różne polskie i europejskie banki.

 

Portfel jest chroniony wielowarstwowym systemem zabezpieczeń Visa, w tym usługą Verified by Visa opartą na technologii 3D Secure, która gwarantuje najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla transakcji w internecie poprzez uwierzytelnianie zarówno kupującego, jak i sprzedawcy internetowego. Przy płatności za pośrednictwem V.me by Visa nie trzeba za każdym razem podawać szczegółów kart na stronach sklepów internetowych, a poziom bezpieczeństwa transakcji jest także wyższy dzięki dedykowanemu systemowi Visa do wykrywania i zapobiegania oszustwom.


ING Bank Śląski


ING Bank Śląski jest jednym z największych banków w Polsce, który obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i podmioty gospodarcze. Rozbudowana sieć blisko 420 placówek, ponad 770 bankomatów i blisko 730 wpłatomatów, szeroka oferta kart płatniczych oraz internetowy dostęp do kont osobistych i firmowych stanowi nowoczesna ofertę i platformę współpracy z pozostałymi podmiotami Grupy ING.

 

Grupa ING jest wywodzącą się z Holandii, globalną instytucją finansową świadczącą usługi z zakresu bankowości, ubezpieczeń i zarządzania aktywami dla klientów detalicznych i korporacyjnych w ponad 40 krajach. Zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników w wielu znakomitych firmach, które obsługują swoich klientów pod marka ING.

 

Visa Europe


Visa Europe, organizacja zajmująca się technologiami płatniczymi, stanowi własność instytucji członkowskich – banków oraz innych firm świadczących usługi płatnicze z 37 krajów Europy – i jest przez nie zarządzana.

 

Visa Europe znajduje się w czołówce rozwoju technologicznego, tworząc usługi oraz infrastrukturę, które umożliwiają dokonywanie płatności elektronicznych przez miliony konsumentów, firm i instytucji sektora publicznego w Europie. Instytucje członkowskie Visa Europe zajmują się wydawnictwem kart płatniczych i świadczeniem usług akceptacji kart na rzecz detalistów, a także ustalają poziom opłat pobieranych od użytkowników kart i punktów usługowo-handlowych.

 

Model biznesowy Visa Europe funkcjonuje na bazie świadczenia usług instytucjom członkowskim w oparciu o wysokie obroty i niskie koszty. Organizacja reinwestuje uzyskaną nadwyżkę w dalszy rozwój działalności oraz zwiększenie pozycji „kapitał i rezerwy”. W ciągu ostatnich sześciu lat, Visa Europe zainwestowała ponad miliard euro w rozwój nowych technologii i infrastruktury płatniczej.

 

W Europie zostało wydanych 470 mln kart Visa, którymi jest już opłacane jedno na każde 6,75 euro wydawane w Europie na konsumpcję. Niemal 80% całkowitej wartości transakcji Visa dokonywane jest z użyciem kart debetowych. W roku finansowym kończącym się w grudniu 2012 r. płatności z użyciem debetowych kart Visa w całej Europie po raz pierwszy przekroczyły poziom biliona euro rocznie (dokładnie: 1,05 biliona). W handlu elektronicznym wydatki użytkowników kart Visa w całej Europie przekroczyły w tym okresie poziom 200 miliardów euro (dokładnie: 212 miliardów euro), co stanowiło ponad 20% wartości wszystkich płatności przetworzonych przez Visa Europe.

 

Od 2004 r., organizacja Visa Europe jest zarejestrowanym w Wielkiej Brytanii podmiotem niezależnym od ogólnoświatowej spółki Visa Inc. – zachowując jej wyłączną, nieodwołalną i nieograniczoną w czasie licencję na obszarze Europy, oraz współpracując na rzecz wzajemnej globalnej akceptacji. Jako system płatniczy zorientowany na Europę, Visa Europe jest w stanie szybko reagować na potrzeby europejskich banków i ich klientów – użytkowników kart oraz detalistów – a także działać na rzecz prawdziwie jednolitego rynku płatności w Europie zgodnie z celem wyznaczonym przez Komisję Europejską.

 

Strona internetowa: www.visaeurope.com

Źródło: ING Bank Śląski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.