Strona główna Wiadomości ING Bank Śląski w składzie indeksu WIG30

ING Bank Śląski w składzie indeksu WIG30

ING Bank Śląski w składzie indeksu WIG30

ING Bank Śląski dołączył do nowego indeksu największych spółek notowanych na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych WIG30. Decyzję o włączeniu banku do WIG30 Zarząd Giełdy podjął na podstawie rekomendacji Komitetu Indeksów Giełdowych GPW.

 

Poszerzenie składu głównego indeksu spółek notowanych na warszawskiej GPW to ważne wydarzenie na polskim rynku kapitałowym. Jest to naturalny etap rozwoju tego rynku. To również ważny moment dla ING Banku Śląskiego. Zaliczenie do WIG30 – indeksu największych i najbardziej płynnych spółek warszawskiego parkietu – odzwierciedla naszą silną pozycję i jest wynikiem realizacji naszej strategii wspierania systematycznego i stabilnego wzrostu wartości spółki – powiedziała Małgorzata Kołakowska, Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

 

Publikacja nowego, poszerzonego indeksu WIG30 rozpocznie się od 23 września br. a jego wartość bazowa będzie określana na poziomie wartości bazowej WIG20 z 28 grudnia 2012 r. W składzie nowego indeksu uwzględniono spółki reprezentujące 13 branż, w tym 7 banków.

 

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków w Polsce, który obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i podmioty gospodarcze. W I półroczu 2013 roku skonsolidowany zysk netto ING Banku Śląskiego wyniósł 476,6 mln zł, co oznacza wzrost o 9% w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. W ciągu roku Bank zanotował wzrost podstawowych wielkości komercyjnych – wartości depozytów o 15%, kredytów o 7% oraz liczby klientów detalicznych o 172 tys.

 

Podstawowe dane finansowe Grupy ING Banku Śląskiego za I półrocze 2013 r. w porównaniu do analogicznego okresu ub. r.:
• przychody ogółem wzrosły o 1% do 1 655,6 mln zł,
• koszty ogółem wzrosły o 2% do 936,5 mln zł,
• zysk brutto wzrósł o 13% do 592 mln zł,
• zysk netto wzrósł o 9% i wyniósł 476,6 mln zł,
• zwrot z kapitału (ROE) osiągnął poziom 11,2%,
• wskaźnik koszty/dochody wyniósł 56,6%,
• skonsolidowany wskaźnik wypłacalności na poziomie 15,8%.

 

ING Bank Śląski w realizacji celów biznesowych uwzględnia działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, czego potwierdzeniem jest przyjęta Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W strategii wyszczególnione zostały cele, działania oraz mierniki w obszarach, tj.: relacje z klientami, relacje z pracownikami, działalność na rzecz społeczeństwa oraz działalność na rzecz środowiska naturalnego.

 

ING Bank Śląski znajduje się w składzie giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index od pierwszego notowania, zajmuje III miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2013 w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz jako jedyna instytucja finansowa, został wyróżniony przez tygodnik POLITYKA Złotym Listkiem CSR. Bank zajął I miejsce w konkursie Gazety Bankowej „Najlepszy Bank 2013” oraz otrzymał wyróżnienie za najlepszą strukturę portfela. Miesięcznik Forbes przyznał ING Bankowi Śląskiemu wyróżnienie w rankingu  „Najdynamiczniej rozwijające się spółki giełdowe” w kategorii „Bank”.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.