ING Bank Śląski w programie Rodzina 500+

ING Bank Śląski obsłuży wnioski do programu Rodzina 500+. Klienci będą mogli je składać poprzez system bankowości internetowej od 1 kwietnia.


– Prowadzimy prace przy Związku Banków Polskich wspólnie z innymi bankami oraz z Ministerstwem aby zaoferować klientom najbardziej optymalne rozwiązanie –  powiedział Mateusz Poznański, Dyrektor Banku w Pionie Bankowości Detalicznej ING Banku Śląskiego.

 

ING Bank Śląski umożliwi klientom składanie wniosków do Programu 500+ poprzez system bankowości internetowej. Wniosek będzie można uzupełnić i wysłać z dogodnego dla siebie miejsca, bez konieczności wizyty w urzędzie. Wystarczy zalogować się do ING BankOnLine i uzupełnić wniosek w odpowiedniej zakładce. System przeprowadzi klienta przez cały proces, a dane, które już znajdują się w banku, zostaną uzupełnione automatycznie.

 

Po uzupełnieniu, wniosek zostanie przesłany do centralnego systemu rządowego. Klient na podany wcześniej adres e-mail otrzyma techniczne potwierdzenie odbioru informujące o przyjęciu wniosku przez system. Z centralnego systemu rządowego wnioski trafią do lokalnych urzędów, które są jednostkami właściwymi do ich rozpatrywania pod kątem merytorycznym i wydawania decyzji. Bank pełni rolę przekaźnika informacji podanych przez klienta.

 

Program „Rodzina 500 plus” zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem lub gdy rodzina będzie ubiegała się o świadczenie również na pierwsze dziecko trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe  (800 zł na osobę).

Źródło: ING Bank Śląski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.