Strona główna Wiadomości Idea Bank uruchomia kantor internetowy

Idea Bank uruchomia kantor internetowy

Idea Bank uruchomia kantor internetowy

Idea Bank udostępnił w systemie bankowości internetowej Idea Cloud kantor walutowy. Z elektronicznej wymiany walut mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak też klienci detaliczni.

 

W bankowości Idea Cloud pojawiła się nowa zakładka – „Kantor”. Jest rozwinięcie powoduje automatyczne przejście do platformy elektronicznej wymiany walut. Na platformie kwotowane są: euro, dolar, frank szwajcarski, funt brytyjski, korona norweska, korona czeska, korona duńska, lej rumuński oraz jen. Wraz z kursami krzyżowymi, kwotowane są sumie 24 pary walutowe.

 

 

Żeby dokonać transakcji wymiany, należy wybrać parę walutową, rodzaj transakcji (kupno/sprzedaż), wpisać kwotę i zatwierdzić wybór. W przypadku podstawowych walut, czyli EUR, USD, CHF i GBP minimalna wartość transakcji dla przedsiębiorcy wynosi 250 jednostek danej waluty, a maksymalna – 100 tys. jednostek. Dla klientów detalicznych jest to odpowiednio: 125 jednostek i 50 tys. jednostek.

 

– Nasze kwotowania są bardzo zbliżone do aktualnego kursu na rynku międzybankowym, a prezentowane spready minimalne – zapewnia Monika Chwiedziewicz, dyrektor zarządzająca, odpowiedzialna m.in. za rozwój bankowości transakcyjnej

 

Prowadzenie kont walutowych w poszczególnych walutach, których posiadanie jest niezbędne do zawierania transakcji nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Idea Bank nie pobiera również od użytkowników Kantora opłat za dwa przelewy walutowe miesięcznie.

 

Żeby aktywować usługę „Kantor walutowy” należy podpisać umowę w bankowości Idea Cloud. Zatwierdzenie regulaminu oraz umowy następuje po podaniu kodu sms. Osoby, które do tej pory nie były klientami Idea Banku, a chciałby skorzystać z usługi, muszą najpierw otworzyć rachunek w Idea Cloud.

 

WB/PRNews.pl/Idea Bank

Źródło: Idea Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.