Gokarty – pomysł na rodzinny weekend

Szukasz pomysłu na spędzenie czasu z rodziną? Spacer po parku czy wyjście do kina już wam się znudziły? W takim przypadku pomyślcie o gokartach – to świetna rodzinna rozrywka, której warto spróbować.

Dlaczego gokarty?
Gokarty to małe pojazdy czterokołowe, których pojemność silnika wynosi od 60 do 125 centymetrów sześciennych. Te przeznaczone do jazdy rekreacyjnej osiągają zwykle do 40-50 kilometrów na godzinę, te do jazdy zawodowej – nawet do 190 kilometrów na godzinę. Gokarty są lekkie i zwrotne, doskonałe do jazdy na specjalnie przygotowanych do tego celu torach. Prowadzenie ma miejsce jak w samochodzie – z użyciem kierownicy i pedałów.

Jazda w gokartach to świetna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Wystarczy tylko wsiąść do pojazdu, nauczyć się jego obsługi, co trwa chwilę, a potem od razu można sprawdzić swoje umiejętności. Na torach gokartowych da się po prostu pojeździć dookoła, co już samo w sobie jest świetną rozrywką, jak i można ścigać się z innymi członkami rodziny. To mnóstwo radości i śmiechu i do tego wcale nie w takiej wysokiej cenie. Za jazdę trwającą około 10 minut trzeba będzie zapłacić 40-50 złotych, ale można taniej wykupić karnety lub polować na zniżki, by zapłacić jeszcze mniej, na przykład we wcześniejszych godzinach.

Także dla dzieci!
Najlepsze tory gokartowe mogą zapewnić najwyższe bezpieczeństwo zabawy maluchom już od 4. roku życia. Dla nich przygotowano specjalne gokarty, które są łatwe w prowadzeniu i mają zaawansowane systemy zabezpieczeń. Dodatkowo nad rozrywką cały czas czuwają instruktorzy. Drugim rozwiązaniem jest wybranie gokartów przeznaczonych dla dwóch osób. Warto wspomnieć, że wiele torów organizuje zajęcia dla dzieci– szkółki gokartowe, dzięki którym gokarty mogą stać się nowym hobby. Dodatkowo takie zajęcia uczą koordynacji ruchów, refleksu oraz zasad jazdy.

2012_0904AZGdzie jeździć gokartami?
Obecnie na terenie całej Polski dostępnych jest wiele torów gokartowych. Są one usytuowane przede wszystkim w dużych miastach. Najłatwiej sprawdzić w internecie, gdzie można z nich skorzystać. Na stronach od razu też można przejrzeć informacje dotyczące oferty oraz cenniki.

Na niezapomnianą kartingową przygodę w Warszawie zaprasza tor F1Karting. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. To tu czekają najwyższej klasy sprzęt firmy CRG oraz kompetentna kadra instruktorska. Tor otwarty jest przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli. W sektorze gokarty Warszawa to najlepszy wybór.

Gokarty mogą być wobec tego wspaniałym pomysłem na rodzinną rozrywkę. Warto je wybrać, a na pewno przypadną wam do gustu. Być może chodzenie na gokarty stanie się waszym ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu? Warto spróbować!

Więcej na: http://f1karting.pl/

 

PS. Tor F1 Karting w reklamie banku.

 

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.