Strona głównaWiadomościGala Nagród BGK - instrumenty zwrotne dla rozwoju przedsiębiorczości

Gala Nagród BGK – instrumenty zwrotne dla rozwoju przedsiębiorczości

19 czerwca br. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim odbyła się druga Gala Nagród Banku Gospodarstwa Krajowego „Instrumenty zwrotne dla rozwoju przedsiębiorczości”. Kapituła konkursowa wyróżniła pośredników finansowych, którzy efektywnie wspierają regionalną przedsiębiorczość w ramach inicjatywy JEREMIE oraz wyróżniła także osoby i instytucję za promowanie instrumentów finansowych w ramach tego projektu.

Statuetki w kategorii Nagroda BGK za wyróżniającą się realizację projektu JEREMIE w regionie i wspieranie z sukcesem lokalnej przedsiębiorczości otrzymali: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina oraz Poznański Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Instytucje te mają ogromny wkład w rozwój regionalnej przedsiębiorczości oraz efektywne wsparcie sektora MŚP w regionach, w których działają.

Drugą ogólnopolską kategorią była Nagroda BGK za wyróżniającą się w skali kraju realizację inicjatywy JEREMIE, którą otrzymały dwie instytucje: Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego oraz Bank Spółdzielczy w Czersku.

Nagrody specjalne Banku Gospodarstwa Krajowego za promowanie w Polsce zwrotnych instrumentów inżynierii finansowej otrzymali: Agnieszka Dawydzik – Dyrektor Departamentu Koordynacji Polityki Strukturalnej w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, Konfederacja Lewiatan, nagrodę odebrał Jakub Wojnarowski – Zastępca Dyrektora Generalnego oraz Artur Osiecki – dziennikarz działu ekonomicznego dziennika Rzeczpospolita.

Gościem specjalnym spotkania był Jerzy Buzek – były premier, europarlamentarzysta, który podczas uroczystości mówił o rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości w perspektywie unijnej 2007-2013.

Źródło: BGK

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular