Strona główna Wiadomości Fundacja PKO Banku Polskiego mecenasem ogólnopolskiego konkursu programistycznego

Fundacja PKO Banku Polskiego mecenasem ogólnopolskiego konkursu programistycznego

Fundacja PKO Banku Polskiego mecenasem ogólnopolskiego konkursu programistycznego

Fundacja PKO Banku Polskiego została mecenasem ogólnopolskiego zespołowego konkursu programistycznego „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013. Powered by CodiLime”, którego finał odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2013 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

 

Konkurs programistyczny Marathon24, organizowany wspólnie przez firmy CodiLime i Asseco Poland oraz miasto Gdynia, cieszy się ogromnym uznaniem najważniejszych instytucji i firm w Polsce. Organizatorów w realizacji przedsięwzięcia wspierają już Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz ogólnopolskie media – Rzeczpospolita, Gazeta Giełdy Parkiet, Bloomberg BusinessWeek Polska, Computerworld i Radio PiN. Fundacja PKO Banku Polskiego zdecydowała się objąć mecenatem ten projekt, podkreślając tym samym jego znaczenie.

 

Marathon24 jest ważnym wydarzeniem, które zrzesza najlepszych programistów z Polski i zagranicy. Eliminacje (online na stronie www.marathon24.com) odbędą się 19 października br. a wielki finał zostanie rozegrany w Gdyni w dniach 30 listopada – 1 grudnia br. Jednym z ważnych zadań konkursu jest szeroka promocja Polski jako kraju rozwiniętego technologicznie.

 

Wspieranie  nauki to jeden z najważniejszych  obszarów  zaangażowania  społecznego PKO Banku Polskiego. Dlatego  poprzez  działania  Fundacji PKO Banku Polskiego z satysfakcją  wspieramy  inicjatywy  promujące  zdolnych i ambitnych  programistów. Odnoszone  przez  nich  sukcesy  na  największych  międzynarodowych  konkursach, jednoznacznie  wskazują, że w naszym kraju nie brakuje zdolnych informatyków. Dzięki ichwiedzy, zaangażowaniu i ciężkiej pracy innowacyjność może stać się polską specjalnością biznesową. Jestem przekonany, że konkurs programistyczny Marathon24 jest doskonałą okazją do sprawdzenia przez nich swoich umiejętności.” –powiedział Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.


Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime, dodał: „Bardzo miło mi powitać Fundację PKO Banku Polskiego, a tym samym największy bank w Polsce i Europie Środkowej wśród instytucji wspierających Marathon24. Fakt, że Fundacja PKO Banku Polskiego zdecydowała się objąć mecenat nad tym projektem potwierdza jego duże znaczenie dla polskiej branży IT oraz dla środowiska biznesowego i akademickiego z nią związanego. Jestem przekonany, że wsparcie Fundacji PKO Banku Polskiego znacząco przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji wydarzenia i zachęci do udziału w konkursie tych, którzy jeszcze się na to nie zdecydowali. Przypominam, że rejestracja uczestników trwa do 17 października br. na stronie www.marathon24.com.”>


Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013. Powered by CodiLime – ogólnopolski zespołowy konkurs programistyczny, w którym udział wziąć może każdy programista, bez względu na wiek, wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Konkurs organizowany jest wspólnie przez Asseco Poland – największą spółkę informatyczną w Polsce i siódmą największą w Europie, Gdynię – miasto wspierające innowacje oraz CodiLime – spółkę informatyczną założoną m.in. przez złotych medalistów mistrzostw świata w programowaniu zespołowym w prestiżowym konkursie IBM ACM International Collegiate Programming Contest. Konkurs składa się z dwóch etapów – kwalifikacji i finału. W kwalifikacjach online wyłonionych zostanie 30 zespołów, które będą zaproszone do udziału w finale. Finał rozpocznie się 30 listopada br. w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym; będzie trwał nieprzerwanie przez 24 godziny, zawodnicy zmierzą się z trzema zadaniami i będą ze sobą rywalizować w czasie rzeczywistym. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości ponad 30 tys. zł.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.