Strona główna Wiadomości Fredrika Stahl urzekła publiczność podczas koncertu Deutsche Bank Invites

Fredrika Stahl urzekła publiczność podczas koncertu Deutsche Bank Invites

Fredrika Stahl urzekła publiczność podczas koncertu Deutsche Bank Invites

Występ Fredriki Stahl w ramach cyklu Deutsche Bank Invites zachwycił widownię zgromadzoną w warszawskim Palladium. Artystka udowodniła, że połączenie eleganckiego jazzu i inteligentnego popu zapewnia doskonałą mieszankę muzycznych wrażeń.

 

Takiej wokalistce jak Fredrika Stahl nie sposób pozwolić zejść ze sceny. Przekonała się
o tym warszawska publiczność, która podczas wczorajszego koncertu z cyklu Deutsche Bank Invites oklaskami i prośbami o bis wyraziła swój podziw i uznanie dla stylu oraz talentu szwedzkiej gwiazdy nowej muzyki jazzowej. Piosenkarka o miłym, wręcz anielskim głosie urzekła słuchaczy przyjemnymi, delikatnymi melodiami utrzymanymi w duchu muzyki alternatywnej. Poprzez połączenie różnych stylów artystka zjednała sobie serca nie tylko zwolenników jazzu, ale także fanów muzyki pop, soul, blues czy swing.

 

Ze sceny wybrzmiały kompozycje z najnowszego albumu „Off to Dance”, a także
z poprzednich płyt artystki. Przewodni utwór z płyty „Off to Dance” – singiel „Willow” był już publiczności dobrze znany z rozgłośni radiowych. Podobnie jak przebój z wcześniejszego repertuaru „Twinkle, Twinkle Little Star”, który fani Fredriki przywitali z ogromnym entuzjazmem. Spokojne utwory takie jak: „A drop in the sea” czy „Sweep me away” przeplatała ona energetycznymi piosenkami jak „So high”. Niezwykła, nastrojowa atmosfera koncertu, wysublimowane brzmienia i nietuzinkowa osobowość wokalistki zapewniły muzyczny sukces wieczoru.

 

Fredrika Stahl to szwedzka wokalistka i autorka tekstów na stałe mieszkająca w Paryżu. Nie tylko śpiewa, ale również gra na gitarze i fortepianie. Swoją pierwszą płytę wydała w wieku 21 lat. Była to mieszanka jazzu i muzyki pop. Obecnie jest jedną z najbardziej wyróżniających się gwiazd nowej muzyki jazzowej. Wypracowała własny, niepowtarzalny styl, łącząc jazz z innymi gatunkami muzyki. Fredrikę Stahl okrzyknięto „muzyczną siostrą” Norah Jones, Lisy Ekdahl i Kate Bush. Choć z każdą kolejną płytą artystka oddala się od jazzu, to dla uznania jej klasy ciągle zaliczana jest do wokalistek jazzowych. W kwietniu 2013 roku, nakładem wytwórni Sony Music, na rynek trafił jej czwarty autorski album „Off to Dance”.

 

– Jako inicjator i mecenas koncertów z cyklu Deutsche Bank Invites, jesteśmy niezwykle dumni, że do tej pory udało nam się zaprosić do Polski tak wielu wspaniałych artystów. Mam nadzieję, że kolejna propozycja, Deutsche Bank Invites Fredrika Stahl, na długo zapadnie w pamięci uczestników wieczoru – mówił prezes Deutsche Bank PBC Leszek Niemycki tuż przed koncertem. Bez wątpienia tak się stało.

 

Koncerty Deutsche Bank Invites organizowane są od 2008 roku. Wśród zaproszonych gości, byli już między innymi tacy artyści jak: Cesaria Evora, Leonard Cohen, Joe Cocker, Mariza, Michael Buble, Avishai Cohen, czy zespół Nouvelle Vague.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.