Strona główna Wiadomości Flesz rynkowy: Co ma Lincoln do decyzji Fed?

Flesz rynkowy: Co ma Lincoln do decyzji Fed?

Flesz rynkowy: Co ma Lincoln do decyzji Fed?

Na kanale Citi Handlowy na youtube.pl dostępny jest najnowszy komentarz specjalny ekspertów z Biura Doradztwa Inwestycyjnego. Jak co tydzień klienci banku mają dostęp do aktualnych tematów, prognoz i analiz rynków finansowych w Polsce i na świecie przygotowanych w formie krótkiego filmu.

 

W tym tygodniu Jacek Janiuk, Dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego Citi Handlowy komentuje decyzję Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, zachowanie rynków po jej ogłoszeniu, a także zastanawia się co w dłuższej perspektywie ona oznacza. Wbrew oczekiwaniom większości analityków, Fed podtrzymał program skupu obligacji. Patrząc na reakcję rynków, decyzja ta była dużym zaskoczeniem. Spowodowała największy wzrost cen amerykańskich obligacji rządowych od 2011 roku. W przypadku akcji, pozwoliła w zdobyciu nowych szczytów przez indeks S&P500. Najmocniej zachowały się jednak rynki wschodzące – mówi Jacek Janiuk. Odpowiadając na pytanie, dlaczego Fed podjął taką decyzję mówi: Oprócz uzasadnienia,że gospodarka amerykańska nie jest wystarczająco silna,aby program skupu zakończyć już teraz, przypuszczamy, że za tą decyzją mógłtakże staćmocny wzrost rentowności obligacji amerykańskich oraz osłabienie walut wielu krajów rynków wschodzących.


Video materiał dostępny na kanale Citi Handlowy na youtube.pl pod LINKIEM.

Za tydzień kolejny komentarz, tym razem Radosława Piotrowskiego, Analityka z Biura Doradztwa Inwestycyjnego Citi Handlowy.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.