Strona główna Wiadomości Eurobank i IBM chronią klientów przed kradzieżą tożsamości

Eurobank i IBM chronią klientów przed kradzieżą tożsamości

Eurobank i IBM chronią klientów przed kradzieżą tożsamości

Eurobank bezpłatnie udostępnia swoim klientom IBM Security Trusteer Rapport, program zwiększający ochronę przed atakami złośliwego oprogramowania oraz przypadkami phishingu, czyli wyłudzania poufnych danych, na czym bazuje większość oszustw finansowych. eurobank jest pierwszą instytucją finansową w Polsce, która daje swoim klientom możliwość skorzystania z tego dodatkowego oprogramowania zabezpieczającego.


Odkąd bankowość elektroniczna staje się coraz bardziej popularna, cyberprzestępcy szukają sposobów, by zyskać dostęp do kont użytkowników. Często do tego celu używają złośliwego oprogramowania, które po zainstalowaniu na komputerze użytkownika, gromadzi dane dotyczące loginów, haseł oraz innych poufnych informacji, które są później wykorzystane do przeprowadzenia ataku. Oprogramowanie to cały czas ewoluuje, starając się ominąć zabezpieczenia antywirusowe. Komercyjne oprogramowanie antywirusowe dla indywidualnego użytkownika nie jest w 100% skuteczne, a złośliwe oprogramowanie staje się coraz bardziej przebiegłe. IBM Security Trusteer Rapport chroni komputer użytkownika na bieżąco, nie pozwalając na instalację złośliwego oprogramowania.

 

Bezpieczeństwo naszych klientów to dla nas kwestia priorytetowa, dlatego postanowiliśmy skorzystać z wiedzy specjalistów ds. bezpieczeństwa internetowego – firmy IBM – światowego lidera w dziedzinie IT. Ideą programu IBM Security Trusteer Rapport jest wykrywanie i usuwanie z komputera złośliwego oprogramowania, a także ochrona użytkownika przed kradzieżą danych przekazywanych drogą elektroniczną. eurobank rekomenduje go swoim klientom do stosowania w komputerach osobistych, na których korzystają z bankowości internetowej eurobank online. Jest to jeden z elementów ochrony komputera, który powinien być używany równolegle z programami antywirusowymi i zaporą sieciową firewall– mówi Wojciech Humiński, wiceprezes eurobanku.

 

Po zainstalowaniu IBM Security Trusteer Rapport, połączenie z serwisem eurobank online będzie automatycznie objęte ochroną programu bez konieczności dodatkowej konfiguracji. Jego działanie polega na blokowaniu wszelkich prób nieuprawnionego dostępu do kont klientów banku przez złośliwe oprogramowanie, które może znajdować się na ich komputerze. Dzięki temu operacje finansowe zlecane w serwisie oraz związane z nimi dane są jeszcze lepiej zabezpieczone. Dodatkową ochroną użytkownik może również objąć połączenia z innymi serwisami internetowymi, nie związanymi z działalnością bankową, np. sklepami internetowymi, w których konieczne jest podawanie poufnych danych.

 

Korzystanie z programu jest bezpłatne, nie wymaga rejestracji czy dodatkowej konfiguracji. Wystarczy zainstalować IBM Security Trusteer Rapport na własnym komputerze. Aktualizacje dokonywane są automatycznie i nie są potrzebne dodatkowe działania ze strony użytkownika.

Więcej informacji o programie i link do jego pobrania można znaleźć na stronie: www.eurobank.pl/trusteer-rapport

Źródło: Euro Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.