Strona głównaWiadomościEQUES SFIO w ofercie Alior Banku

EQUES SFIO w ofercie Alior Banku

Alior Bank rozpoczął współpracę z EQUES INVESTMENT TFI SA w zakresie dystrybucji jednostek EQUES Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty, w ramach którego działają wydzielone cztery subfundusze: EQUES Akcji, EQUES Aktywnej Alokacji, EQUES Obligacji oraz EQUES Pieniężny. To już 12 Fundusz Inwestycyjny w ofercie Alior Banku.


EQUES SFIO oparty jest o konstrukcję parasolową, dzięki czemu przenoszenie środków pomiędzy poszczególnymi subfunduszami nie wymaga każdorazowego opłacania podatku od zysków kapitałowych. Każdy z subfunduszy realizuje odrębną politykę inwestycyjną charakteryzując się innym potencjałem wzrostu wartości jednostki uczestnictwa, jak i poziomem ryzyka. Dzięki takiej konstrukcji oferty, każdy inwestor może wybrać subfundusz najbardziej odpowiadający w danym momencie jego oczekiwaniom i skłonności do ryzyka.

EQUES Akcji jest uniwersalnym funduszem polskich akcji, natomiast EQUES Aktywnej Alokacji jest funduszem zmiennego zaangażowania. Subfundusze te przeznaczone są dla inwestorów chcących uzyskać znaczące wzrosty wartości swoich inwestycji oraz akceptujących ryzyko rynku akcji i oczekujących aktywnego zarządzania ich środkami. Kolejne dwa subfundusze dedykowane są inwestorom ceniącym sobie przede wszystkim bezpieczeństwo podobne do tego, jakie oferują lokaty. EQUES Obligacji to uniwersalny fundusz polskich obligacji, a z kolei EQUES Pieniężny lokuje środki na rynku pieniężnym. Oba subfundusze od wielu miesięcy charakteryzuje stabilna i niewrażliwa na zawirowania na rynku obligacji skarbowych stopa zwrotu.

 

Nazwa SubfunduszuZysk w ciągu 12 miesięcyZysk w ciągu 3 miesięcy
EQUES Akcji24,40 %9,66 %
EQUES Aktywnej Alokacji15,42 %5,39 %
EQUES Obligacji7,66 %1,98 %
EQUES Pieniężny5,96 %1,14 %

Dane na 03.07.2013
Źródło: EQUES TFI


Warto nadmienić, że Eques Akcji osiągnął w poszczególnych horyzontach czasowych znacząco lepsze wyniki od indeksu WIG: czerwiec – różnica +9,02%, 3 miesiące – różnica +9,69%, 12 miesięcy – różnica +14,19%, YTD – różnica +17,22%. Indeks WIG zanotował wzrost tylko w horyzoncie 12 miesięcznym, podczas gdy Eques Akcji przyniósł zysk w każdym z ww. horyzontów.  (dane na 28.06.2013, źródło Eques TFI).

Ze względu na bardzo dobre wyniki subfunduszy, EQUES INVESTMENT TFI znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu przygotowanym przez firmę Expander i opublikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną 3 lipca 2013 roku.

 

EQUES INVESTMENT TFI SA uzyskało zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności w zakresie tworzenia, reprezentacji i zarządzania funduszami inwestycyjnymi w kwietniu 2007 roku. Początkowo w swoich działaniach Towarzystwo koncentrowało się na tworzeniu wyspecjalizowanych funduszy inwestycyjnych, dedykowanych wąskiemu gronu zamożnych Inwestorów. Od maja 2012 r. oferta EQUES INVESTMENT TFI SA systematycznie powiększa się o nowe produkty przeznaczone szerszemu gronu Inwestorów.

 

Jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych EQUES TFI  dystrybuowane są poprzez oddziały Alior Banku oraz za pośrednictwem Systemu Bankowości Internetowej. Możliwość elektronicznej obsługi sprawia, że proces realizacji zleceń jest wygodny i zdecydowanie krótszy niż przy standardowej obsłudze. Dodatkowo, opłata manipulacyjna za nabycie funduszy za pośrednictwem Internetu została obniżona o 25%.

 

Alior Bank oferuje możliwość czynnego udziału w obrocie jednostkami uczestnictwa największych polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Fundusze te stanowią pełne spektrum inwestycyjne począwszy od funduszy bezpiecznych rynku pieniężnego poprzez fundusze papierów dłużnych i akcyjnych, jak również funduszy inwestujących w określone branże, czy o różnym zasięgu geograficznym.

Źródło: Alior Bank

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular