Strona główna Wiadomości eDukat 2016 dla PKO Banku Polskiego

eDukat 2016 dla PKO Banku Polskiego

eDukat 2016 dla PKO Banku Polskiego

Kapituła konkursu eDukat 2016 przyznała nagrodę PKO Bankowi Polskiemu w kategorii wydarzenie roku świata bezgotówkowego za wdrożenie płatności zbliżeniowych HCE do aplikacji mobilnej IKO. Uznanie zyskała skala, na jaką użytkownicy IKO korzystają z tego sposobu dokonywania transakcji oraz wygoda i bezpieczeństwo rozwiązania.

 

IKO pojawiło się na rynku w marcu 2013 roku. Aplikacja podlegała kolejnym zmianom, zyskując w czerwcu 2015 nowe funkcje: doładowania telefonu na kartę, podgląd szczegółów zleceń stałych, kart (w tym spłata karty kredytowej) i kredytów, a także możliwość wysyłania próśb o przelew do innego użytkownika aplikacji. Statystyki pokazują, że grono korzystających z aplikacji systematycznie rośnie i obecnie wynosi ponad 530 tysięcy użytkowników. Klienci chętnie korzystają z wdrożonych w styczniu br. płatności zbliżeniowych HCE, które aktywowało już 66 tysięcy użytkowników. 90 proc. korzystających z IKO docenia jej sprawne funkcjonowanie, bezawaryjność oraz użyteczność.

 

HCE to najbardziej zaawansowana technologia na rynku płatności mobilnych i będzie się rozwijać. Już teraz obserwujemy dynamiczny wzrost transakcji zbliżeniowych z użyciem aplikacji IKO. Płatności w technologii HCE są objęte restrykcyjnymi warunkami ochrony i rygorystycznymi testami. Są więc nie tylko proste i intuicyjne, ale i bezpieczne, a to niezwykle ważny aspekt bankowości mobilnej PKO Banku Polskiego – powiedział Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

 

PKO Bank Polski jest jednym z czterech banków na krajowym rynku oferujących płatności zbliżeniowe Host Card Emulation (HCE), które w 2014 udostępniły organizacje Visa i MasterCard. Usługa jest w pełni bezpieczna i spełnia standardy obu organizacji płatniczych.

 

eDukat symbolizuje ewolucję pieniądza – z postaci namacalnej do formy elektronicznej. Nagroda jest inicjatywą Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Jej laureatami są osoby i firmy zajmujące się problematyką płatności bezgotówkowych.

 

Tegoroczne eDukaty zostały wręczone podczas IV Międzynarodowego Kongresu Płatności Bezgotówkowych. Wśród zwycięzców znalazła się spółka Polski Standard Płatności, której jednym z inicjatorów powstania był PKO Bank Polski. W ubiegłym roku statuetkę eDukata otrzymał Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, za wizję rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce i zbudowanie koalicji ponad podziałami konkurencyjnymi na rzecz standardu płatności mobilnych.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.