Strona główna Wiadomości Dywidenda Citi Handlowy

Dywidenda Citi Handlowy

Dywidenda Citi Handlowy

Zarząd Citi Handlowy podjął uchwałę w sprawie proponowanego podziału zysku netto za 2015 rok. Dywidenda o charakterze pieniężnym na jedną akcję zwykłą wynosić będzie 4 złote 68 groszy. Zarząd zarekomendował wypłatę dywidendy na poziomie 98,6% jednostkowego zysku netto i tym samym akcjonariusze banku mogą liczyć na jedną z najwyższych stóp dywidendy na rynku akcji w sektorze bankowym. Zarząd banku zaproponował przeznaczyć na wypłatę dywidendy kwotę 611 486 928,00 zł.

 

Konsekwentnie realizujemy strategię bezpiecznego i stabilnego banku, którego celem jest wzrost w kluczowych dla nas obszarach. Takie podejście do prowadzenia bankowości pozwala nam –  nawet pomimo trudnych warunków rynkowych –  na konsekwencję w realizacji polityki dywidendowej, powiedział prezes Citi Handlowy Sławomir S. Sikora.  Bank konsekwentnie od wejścia na GPW wypłaca swoim akcjonariusz dywidendę.

 

Zarząd Banku zaproponował termin ustalenia prawa do dywidendy na dzień 4 lipca 2016 roku oraz termin wypłaty dywidendy na dzień 21 lipca 2016 roku. W opinii Zarządu Banku powyższa decyzja w sprawie podziału zysku za 2015 rok jest uzasadniona zarówno dobrą sytuacją kapitałową, jak i płynnościową Banku. Jednocześnie Bank spełnia wszystkie kryteria wskazane w „Stanowisku Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie polityki dywidendowej instytucji finansowych. Propozycja ta zostanie przedłożona Radzie Nadzorczej do rozpatrzenia i oceny, a następnie Walnemu Zgromadzeniu, w celu podjęcia uchwały.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.