Strona główna Wiadomości Dwoje nowych członków zarządu Banku HSBC w Polsce

Dwoje nowych członków zarządu Banku HSBC w Polsce

Dwoje nowych członków zarządu Banku HSBC w Polsce

Agata Mroczek i Rafał Dziura zostali powołani na stanowiska członków zarządu HSBC Bank Polska SA przez Radę Nadzorczą banku. Pełnienie nowych obowiązków rozpoczynają już w grudniu 2013 roku. Dołączyli do Janusza Dedo, prezesa zarządu, Johna Rendalla, wiceprezesa zarządu i Tomasza Brauna, członka zarządu. Tym samym zarząd banku liczy obecnie pięć osób o różnych obszarach specjalizacji.

 

Agata Mroczek jest dyrektorem ds. operacyjnych (Chief Operating Officer) banku. Pracę na tym stanowisku rozpoczęła w marcu 2010 roku. Odpowiada za operacje, technologie, zarządzanie nieruchomościami banku, zakupy, zarządzanie flotą oraz outsourcing. Do grona pracowników HSBC dołączyła w kwietniu 2005 roku i piastowała różne stanowiska kierownicze w obszarze operacji i wsparcia biznesu. Przed rozpoczęciem pracy w HSBC, Agata Mroczek była związana z sektorem farmaceutycznym.

 

Rafał Dziura jest dyrektorem finansowym (Chief Financial Officer) banku od maja 2012 roku. Odpowiada za zarządzanie finansami HSBC Bank Polska S.A. Odkąd w maju 2005 roku dołączył do grona pracowników HSBC, zajmował różne stanowiska w obszarze finansów. Przed powołaniem na stanowisko dyrektora finansowego, odpowiadał za zintegrowane zarządzanie ryzykiem i kapitałem banku.

 

Nowi członkowie zarządu będą kontynuowali pełnienie dotychczasowych obowiązków przy jednoczesnej realizacji zadań wynikających z nowych ról.

Wraz z pozostałymi członkami zarządu będą pracowali nad realizacją strategii banku. HSBC chce być wiodącym bankiem międzynarodowym w Polsce, w pełni skoncentrowanym na obsłudze klientów korporacyjnych i instytucjonalnych.

Źródło: HSBC Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.