Strona główna Wiadomości Dwie nowe lokaty inwestycyjne w Raiffeisen Polbank

Dwie nowe lokaty inwestycyjne w Raiffeisen Polbank

Dwie nowe lokaty inwestycyjne w Raiffeisen Polbank

Do 27 września 2013 roku Raiffeisen Polbank prowadzi subskrypcję na dwie nowe lokaty strukturyzowane: „Rok z Dolarem” oraz „Semestr z Dolarem”. Gwarantują one ochronę kapitału na poziomie 100 proc. w dacie zapadalności, a ich strategia inwestycyjna opiera się na kursie dolara w stosunku do złotego w ciągu odpowiednio 12 i 6 miesięcy.

 

Produkty różnią się od siebie nie tylko okresem inwestycji, ale również szczegółami warunkującymi wypłatę kuponów z zyskiem. Zapadają odpowiednio 30 września 2014 r. oraz 31 marca 2014 r.

 

„Rok z Dolarem” oferuje możliwość wypłaty kuponu w wysokości 8 proc. w skali roku. Warunkiem wypłaty jest spełnienie warunków związanych z poziomem kursu końcowego USD do PLN w dniu 26 września 2014 r. względem kursu początkowego ustalonego 30 września 2013 r. Na koniec inwestycji kurs nie powinien być wyższy, ani niższy o więcej niż 24 grosze względem kursu początkowego. Osiągnięcie lub przekroczenie tych wartości granicznych w którymkolwiek momencie trwania lokaty spowoduje jedynie zwrot 100 proc. kapitału. Jeśli jednak kurs pozostanie w wyznaczonym wartościami granicznymi zakresie – nastąpi zwrot kapitału oraz wypłata 8 proc. zysku. Inwestycja trwa 12 miesięcy.

 

„Semestr z Dolarem” to lokata inwestycyjna o zbliżonej konstrukcji, ale krótszym okresie trwania i węższym zakresie kursów granicznych. Inwestycja obejmuje okres 6 miesięcy i kończy się 31 marca 2014 r., ale również oferuje możliwość wypłaty zysku w wysokości 8 proc. w skali roku. Warunkiem wypłaty zysku na tym poziomie jest pozostanie kursu USD/PLN w dniu 27 marca 2014 r. na poziomie nie wyższym i nie niższym niż 17 groszy względem kursu z dnia 30 września 2013 r. Jeśli w dniu obserwacji kurs znajdzie się poza wyznaczonym zakresem lub w trakcie trwania inwestycji chociaż raz osiągnie wartość którejś z ustalonych granic kursowych, nastąpi jedynie zwrot 100 proc. kapitału.

 

– Za inwestowaniem środków w lokaty „Rok z Dolarem” i „Semestr z Dolarem” przemawia możliwość osiągnięcia zysku zarówno w przypadku wzrostu, jak i spadku kursu złotego do dolara. Perspektywa zaostrzenia polityki pieniężnej w USA, dalsze zadłużanie się strefy euro i korekta na polskim rynku obligacji skarbowych mogą wpłynąć na spadek wartości złotego. Z kolei wyjście strefy euro z recesji, postępujące ożywienie w polskiej gospodarce i prawdopodobny wzrost oczekiwań na podwyżki stóp procentowych w Polsce w 2014 r. mogą sprzyjać wzrostowi wartości polskiej waluty – mówi Magdalena Markiewicz, dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych, Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych Raiffeisen Polbank.

 

Minimalna kwota, którą można zainwestować w lokaty „Rok z Dolarem” lub „Semestr z Dolarem”, to 5.000 zł. Opłata za zerwanie lokat przed terminem to odpowiednio maksymalnie 3,75 proc. i 2 proc. Bank pobiera i odprowadza podatek od zysku z lokaty inwestycyjnej, więc klient nie wykazuje dochodu wynikającego z odsetek z lokaty
w rozliczeniu rocznym.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.