Strona główna Wiadomości DnB Nord zmienia nazwę na DNB Bank Polska

DnB Nord zmienia nazwę na DNB Bank Polska

DnB Nord zmienia nazwę na DNB Bank Polska

 Bank zarejestrował swoją nową nazwę mocniej identyfikującą go z grupą DNB. Jako specjalistyczny bank korporacyjny, od teraz będzie on prowadził swoją działalność w Polce jako DNB Bank Polska S.A.


Nowa nazwa DNB Bank Polska S.A., która jest spójna z nazewnictwem stosowanym w całej grupie DNB, została zarejestrowana w KRS-ie dzisiaj (pozostałe dane banku – w tym nr KRS, NIP, REGON, adres, jak również numery rachunków bankowych – nie zmieniły się). Wcześniej, na początku września, bank zmienił markę – na jego stronie internetowej, materiałach marketingowych oraz budynkach pojawiło się nowe logo DNB.

 

Wkrótce, uruchomiona zostanie również zupełnie nowa strona internetowa odpowiadająca wizerunkowo i funkcjonalnie specjalistycznemu bankowi korporacyjnemu. Kontent strony www będzie dedykowany branżom, na których DNB Bank Polska S.A. jako specjalistyczny bank korporacyjny zamierza się koncentrować.

 

Rebranding, a w ślad za nim nowa nazwa formalna mają być elementem budowania wizerunku specjalistycznego banku korporacyjnego należącego do międzynarodowej grupy finansowej – specjalisty w obsłudze dużych firm oraz sektora publicznego.

 

Informacje o banku i grupie DNB


DNB Bank Polska S.A. obecny jest w Polsce od 2002 roku. Właścicielem Banku jest Grupa DNB – największa norweska grupa finansowa, legitymująca się wysokimi długoterminowymi ratingami (A+ wg Standard&Poors oraz A1 wg Moodys), a jednocześnie najwyższym (wśród skandynawskich konkurentów) indeksem satysfakcji klientów (por. Greenwich Customer Satisfaction Index). Grupa prowadzi swoją działalność w 27 krajach. Jej aktywa na koniec 2012 roku wyniosły 1,26 bln zł. DNB posiada swoje oddziały w najważniejszych centrach finansowych świata m.in. w Londynie, Nowym Jorku czy Singapurze, a jego akcje notowane są na giełdzie w Oslo.

 

DNB Bank Polska S.A. to specjalistyczny bank korporacyjny obsługujący duże przedsiębiorstwa i sektor publiczny. Bank skupia się na obsłudze i finansowaniu firm z wybranych sektorów, w tym szczególnie sektora energetycznego, TMT (Telekomunikacja, Media, Technologia), motoryzacyjnego oraz sektora publicznego.

DNB Bank Polska S.A.

Źródło: DnB Nord

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.