DnB Nord zmienia nazwę na DNB Bank Polska

 Bank zarejestrował swoją nową nazwę mocniej identyfikującą go z grupą DNB. Jako specjalistyczny bank korporacyjny, od teraz będzie on prowadził swoją działalność w Polce jako DNB Bank Polska S.A.


Nowa nazwa DNB Bank Polska S.A., która jest spójna z nazewnictwem stosowanym w całej grupie DNB, została zarejestrowana w KRS-ie dzisiaj (pozostałe dane banku – w tym nr KRS, NIP, REGON, adres, jak również numery rachunków bankowych – nie zmieniły się). Wcześniej, na początku września, bank zmienił markę – na jego stronie internetowej, materiałach marketingowych oraz budynkach pojawiło się nowe logo DNB.

 

Wkrótce, uruchomiona zostanie również zupełnie nowa strona internetowa odpowiadająca wizerunkowo i funkcjonalnie specjalistycznemu bankowi korporacyjnemu. Kontent strony www będzie dedykowany branżom, na których DNB Bank Polska S.A. jako specjalistyczny bank korporacyjny zamierza się koncentrować.

 

Rebranding, a w ślad za nim nowa nazwa formalna mają być elementem budowania wizerunku specjalistycznego banku korporacyjnego należącego do międzynarodowej grupy finansowej – specjalisty w obsłudze dużych firm oraz sektora publicznego.

 

Informacje o banku i grupie DNB


DNB Bank Polska S.A. obecny jest w Polsce od 2002 roku. Właścicielem Banku jest Grupa DNB – największa norweska grupa finansowa, legitymująca się wysokimi długoterminowymi ratingami (A+ wg Standard&Poors oraz A1 wg Moodys), a jednocześnie najwyższym (wśród skandynawskich konkurentów) indeksem satysfakcji klientów (por. Greenwich Customer Satisfaction Index). Grupa prowadzi swoją działalność w 27 krajach. Jej aktywa na koniec 2012 roku wyniosły 1,26 bln zł. DNB posiada swoje oddziały w najważniejszych centrach finansowych świata m.in. w Londynie, Nowym Jorku czy Singapurze, a jego akcje notowane są na giełdzie w Oslo.

 

DNB Bank Polska S.A. to specjalistyczny bank korporacyjny obsługujący duże przedsiębiorstwa i sektor publiczny. Bank skupia się na obsłudze i finansowaniu firm z wybranych sektorów, w tym szczególnie sektora energetycznego, TMT (Telekomunikacja, Media, Technologia), motoryzacyjnego oraz sektora publicznego.

DNB Bank Polska S.A.

Źródło: DnB Nord

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.