Strona głównaWiadomościDeutsche Bank Polish Masters - finał europejskiej zawodowej ligi golfa po raz...

Deutsche Bank Polish Masters – finał europejskiej zawodowej ligi golfa po raz pierwszy w Polsce

Już tylko miesiąc pozostał do najważniejszego golfowego wydarzenia w Polsce tego sezonu – turnieju Deutsche Bank Polish Masters, europejskiej zawodowej ligi Pro Golf Tour. W przeciągu kolejnych 2 tygodni rozstrzygnie się, którzy Polacy wezmą udział w 4-dniowym wydarzeniu golfowym, którego areną będzie mistrzowskie, 18-dołkowe pole golfowe Toya Golf & Country Club we Wrocławiu.


Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się 26-29 września i jako finałowy turniej cyklu Pro Golf Tour zgromadzi najlepszych zawodników europejskiej ligi. Pula nagród w zawodach wynosi ponad 160 tys. zł, co czyni go najważniejszym wydarzeniem golfowym odbywającym się w Polsce w 2013 r. Szansę udziału w tych międzynarodowych rozgrywkach dostaną także najlepsi polscy golfiści.

 

W całym kraju rozpoczynają się właśnie turnieje, w ramach których można wygrać udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Zwycięzcy kwalifikacji wezmą udział w turnieju Deutsche Bank Pro-Am, który zakłada wspólną grę amatorów z zawodowcami ligi Pro Golf Tour i poprzedzi rywalizację w ramach zawodowego turnieju Deutsche Bank Polish Masters.

 

Dodatkowo w ciągu najbliższych dni rozstrzygnie się, którzy Polacy będą reprezentować biało-czerwone barwy w głównym turnieju zawodowym. „Dzikie karty” przyznane zostaną zarówno najlepszym polskim zawodowcom, jak i utalentowanym amatorom, stanowiącym trzon Kadry Narodowej. Zawodnicy zostaną wyłonieni na podstawie rankingu najlepszych zawodowych golfistów w kraju oraz wyników w Mistrzostwach Polski.

 

Deutsche Bank Polish Masters to rozgrywany po raz pierwszy w Polsce finał europejskiej ligi golfa. W ubiegłym roku we Wrocławiu odbył się europejski turniej eliminacyjny z cyklu Pro Golf Tour pod nazwą Deutsche Bank Wrocław Open. Zawodowy cykl Pro Golf Tour jest szansą awansu do 2-ligowego Challenge Tour, a następnie do European Tour – jednej z dwóch najlepszych serii golfowych na świecie.

 

– Bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy mieli okazję gościćeuropejską, zawodową ligę golfa. Dzięki uczestnictwu w finale ligi Pro Golf Tour nasi zawodnicy poza międzynarodowym doświadczeniem mają szansę na zdobycie punktów rankingowych niezbędnych w ewentualnych kwalifikacjach olimpijskich – mówi Leszek Niemycki, Prezes Deutsche Bank PBC, który od dziewięciu lat wspiera najważniejsze turnieje zawodowe w Polsce.

 

Źródło: Deutsche Bank PBC

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular