Deutsche Bank Polish Masters – cykl amatorskich rozgrywek golfowych

Już 7 maja br. na polu golfowym Kalinowe Pola koło Świebodzina odbędzie się pierwszy turniej eliminacyjny w ramach naszego cyklu golfowego Deutsche Bank Polish Masters. Tegoroczna edycja to cykl najważniejszych w Polsce amatorskich rozgrywek z wielkim finałem w Rajszewie. Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w zagranicznym turnieju.


Eliminacje na Kalinowych Polach będą pierwszą tegoroczną odsłoną cyklu Deutsche Bank Polish Masters, którego wielki finał odbędzie się 23-25 września 2016 r. jednocześnie na dwóch polach golfowych: First Warsaw Golf&CC w Rajszewie oraz Sobienie Królewskie G&CC pod Warszawą. W ramach projektu odbędzie się aż 9 rozgrywek eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce. Podczas turnieju finałowego w Rajszewie wyłonionych zostanie aż 18-tu zwycięzców, którzy zostaną zaproszeni na zagraniczny turniej. Szczegóły już wkrótce.

 

Równocześnie projekt obejmuje szereg atrakcji dla gości. W ramach każdej rozgrywki eliminacyjnej Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się piknik wraz z Akademią Golfa, czyli nauką gry w golfa dla początkujących pod okiem profesjonalnych trenerów.

 

Po raz drugi w Polsce, golfiści-amatorzy będą mieli szansę zagrać w turnieju, który na żywo będzie transmitowany w Telewizji Publicznej. Finałowy turniej w Warszawie zostanie wyemitowany podczas 3-godzinnej relacji w TVP Sport HD live (niedziela, 20 września w godz. 14:00 – 17:00), a informacje o nim ukażą się m.in. w głównych wydaniach wiadomości TVP1, TVP2.

 

W amatorskim turnieju wezmą udział znani sympatycy tej dyscypliny sportu, a wśród nich oficjalni ambasadorzy naszego turnieju: były hokeista NHL, Mariusz Czerkawski i dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski, Tomasz Iwan.

 

Harmonogram I eliminacji:

7 maja (sobota) – Kalinowe Pola

godz. 9:00 – start turnieju Deutsche Bank Polish Masters

godz. 14:00 – start pikniku golfowego

– Akademia Golfa – nauka gry w golfa pod okiem profesjonalnych trenerów

– Lunch w restauracji klubowej

– Kibicowanie najlepszym zawodnikom rundy eliminacyjnej Deutsche Bank Polish Masters

 

Pełny harmonogram cyklu Deutsche Bank Polish Masters 2016:
Eliminacje:

7 maja – Kalinowe Pola (k/Zielonej Góry)
21 maja – Sobienie Królewskie (pod Warszawą)
28 maja – Rosa Private Golf (k/Częstochowy)
25 czerwca – First Warsaw Golf (pod Warszawą)
2 lipca – Modry Las (k/Szczecina)
23 lipca – Śląski Klub Golfowy (k/Katowic)
30 lipca – Sierra Golf Club (k/Wejherowa/Gdynia)
20 sierpnia – Toya Golf Club (Wrocław)
28 sierpnia – Kraków Valley (k/Krakowa)

Finał:

23-24 września – First Warsaw G&CC Rajszew & Sobienie Królewskie G&CC

(rozgrywki na dwóch polach jednocześnie)

25 września – First Warsaw G&CC Rajszew

(piknik, relacja na żywo w TVP Sport HD)

 

Turniej zagraniczny – nagrodą dla zwycięzców finałowych rozgrywek:

Szczegóły już wkrótce

 

Deutsche Bank i golf

Deutsche Bank od wielu lat angażuje się w renomowane wydarzenia golfowe w Europie i na świecie. Do niezwykle popularnych należy rozgrywany w Bostonie turniej Deutsche Bank Championship, w którym wielokrotnym zwycięzcą był m.in. światowej klasy sportowiec – Tiger Woods. Turniej jest częścią legendarnego US-PGA-Tour. Przez wiele lat Bank współorganizował także doskonale znany wszystkim golfistom na świecie Deutsche Bank Players Championship of Europe oraz Deutsche Bank Ladies Swiss Open, prestiżowy turniej dla kobiet odbywający się w ramach cyklu Ladies European Tour.

 

W Polsce Deutsche Bank od 12 lat patronuje cyklowi turniejów golfowych, opartemu na wspólnej rywalizacji zawodowców z amatorami. Początkowo był on organizowany pod nazwą Deutsche Bank Pro-Am Tour; w 2012 roku nasz turniej zyskał już międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour. W latach 2013-2014 rozgrywki Deutsche Bank Polish Masters były finałowym turniejem europejskiego cyklu i zgromadziły najlepszych zawodników ligi Pro Golf Tour w Europie. Od ubiegłego roku Deutsche Bank powrócił do koncepcji rywalizacji najlepszych polskich Amatorów, którzy walczyć będą o zaproszenie na zagraniczny turniej. Deutsche Bank jest również sponsorem Dr Irena Eris Ladies Golf Cup – prestiżowego wydarzenia golfowego dla kobiet.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.