Strona główna Wiadomości Deutsche Bank po raz kolejny Najlepszym Bankiem Inwestycyjnym w Polsce

Deutsche Bank po raz kolejny Najlepszym Bankiem Inwestycyjnym w Polsce

Deutsche Bank po raz kolejny Najlepszym Bankiem Inwestycyjnym w Polsce

Deutsche Bank po raz kolejny znalazł się na podium prestiżowego rankingu Awards for Excellence 2013 magazynu Euromoney, otrzymując najwyższe wyróżnienie w kategorii „Best Investment Bank In Poland”. W poprzednim roku bank zwyciężył w kategorii „Best M&A House in Poland”, otrzymał także tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej. Natomiast w latach 2010 i 2011 uznany został, podobnie jak w tej edycji rankingu, za Najlepszy Bank Inwestycyjny w Polsce.

 

Magazyn Euromoney ogłosił wyniki rankingu za rok 2012- 2013 podczas corocznej ceremonii rozdania nagród Awards for Excellence w Londynie. W sumie Deutsche Bank został nagrodzony w 19 kategoriach w tym „Best Global Flow House” oraz „Best Global Commodities House”.

 

Prestiżowy ranking magazynu Euromoney od 1992 roku wyróżnia najlepsze instytucje finansowe za jakość świadczonych usług. Awards for Excellence to 25 globalnych nagród dla przedstawicieli sektora bankowego i rynków kapitałowych oraz wyróżnienia dla instytucji z ponad 100 krajów na całym świecie.

 

W uzasadnieniu przyznania nagrody w kategorii „Best Investment Bank In Poland” Redakcja magazynu Euromoney podkreśliła, że „Deutsche Bank jako jedyny utrzymał pozycje w czołówkach rankingów we wszystkich trzech głównych kategoriach produktowych bankowości inwestycyjnej. Jednocześnie połączył silną pozycję na rynkach kapitałowych utrzymując znaczący udział w zakresie transakcji na rynkach dłużnych oraz transakcji fuzji
i przejęć”.

 

„Niezwykle cieszy mnie, że kompetencje Deutsche Bank w zakresie bankowości inwestycyjnej zostały docenione przez magazyn Euromoney po raz kolejny. Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, dlatego jesteśmy dumni z konsekwentnie utrzymywanej, wiodącej pozycji rynkowej” – powiedział dr Miklos Kormos odpowiedzialny za pion bankowości inwestycyjnej na rynkach Europy Środkowo Wschodniej, Turcji i Izraela.

 

Piotr Olendski odpowiedzialny za pion bankowości inwestycyjnej w Polsce, Członek Zarządu Deutsche Bank Polska S.A. kontynuuje: „To ogromne wyróżnienie otrzymać po raz kolejny nagrodę dla Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Polsce. Deutsche Bank umacniał swoją pozycję w Polsce angażując się w jedne z największych i najważniejszych transakcji, jakie miały miejsce na polskim rynku. Bank doradzał m.in. przy sprzedaży udziałów PKO Banku Polskiego, ofertach publicznych akcji spółek PHN oraz Banku Zachodniego WBK, przy połączeniu Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem, a także Telewizji n z Cyfrą+, oraz zamknięciu transakcji przejęcia Polbank przez Raiffesien Bank. Kontynuowane działania na rzecz Klientów w zakresie bankowości inwestycyjnej uznane przez tak prestiżowe gremium, jakim jest redakcja Euromoney, nie byłoby możliwe bez wyjątkowo doświadczonego i zmotywowanego zespołu któremu chciałbym w tym miejscu jeszcze raz podziękować.”

 

Dr hab. Krzysztof Kalicki, Prezes Deutsche Bank Polska S.A. powiedział: „Kolejna nagroda dla Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Polsce potwierdza konsekwencję naszych działań w zakresie wspierania rozwoju polskiej gospodarki. To wyróżnienie cieszy tym bardziej, że jest także dowodem niesłabnącego zaufania naszych Klientów, których finansowy sukces jest naszym priorytetem.”

 

Źródło: Deutsche Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.